BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SABAHATTİN DÜLGER KESTEL’DEKİ OKULLARI ZİYARET ETTİ

SABAHATTİN DÜLGER KESTEL’DEKİ OKULLARI ZİYARET ETTİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Kestel’de bulunan okulları ziyaret etti. Kestel İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal’ın da yer aldığı ziyaretlerde Dülger, öğrenci, öğretmen ve velilerle bir araya geldi. 

İlk ziyaretini Kestel Barakfakih Özel Eğitim Uygulama Okulu’na gerçekleştiren Sabahattin Dülger, “Günümüzde kişiye verilen önem ve değerin daha da arttığını görüyoruz. Bu bakımdan dünya nüfusunun önemli bir kesimini oluşturan özel gereksinimi olan bireylerin ihtiyaçları da artık daha fazla göz önünde bulunduruluyor. Özel gereksinimi olan bireylerin en önemli hakları olan eğitim ve öğretim hakkı şüphesiz ihmal edilmeyecek bir konudur. Özel eğitim boynumuzun borcudur. Öğrencilerimiz bizlere ilham veren bu eğitim yuvasında en iyi şekilde eğitim alıyor. Bu çocuklarımızın sabır ve emekle üzerlerinde durulduğunda ne kadar güzel işler yapabildiklerini görebiliyoruz. Bu bireylerin aslında her birinin birer değer ve fırsat olduğunu göz önünde bulundurmak lazım.” dedi. 

Okul Öncesi Eğitim Gömleğin İlk Düğmesi 

Daha sonra Barakfakih ve Narlıdere İlk ve Ortaokullarını ziyaret eden ve okul öncesi öğrencileriyle eğlenceli anlar yaşayan Dülger, okul öncesi eğitimde çocukların sosyalleşmeyi, paylaşmayı öğrendiklerini belirtti. Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapan Dülger, “Kültürümüzde beşikten mezara kadar eğitim anlayışı bulunuyor. Günümüzde de uzmanlar, çocukların eğitimine anne karnında başlanılması gerektiğini söylüyor. Okul öncesi eğitim ise gömleğin ilk düğmesidir ve ilk düğmenin doğru iliklenmesi gerekir. Okul öncesi eğitim alan öğrencilerin Bu eğitimi almayan öğrencilere göre bir adım önde olduğunu görüyoruz. Tüm öğrencilerimizin, hayat boyu uygulanan davranışların öğrenildiği okul öncesi eğitimini almalarını arzu ediyoruz.” dedi.  

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.