BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SABAHATTİN DÜLGER´İN 10 KASIM MESAJI

SABAHATTİN DÜLGER´İN 10 KASIM MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Bizlere emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi ve en büyük kentlerinden birinin eğitim ordusu olarak, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi; sağlam bir irade ile ahlaki ve bilimsel düzeyde zirveye taşıyabilmek adına göstereceğimiz gayrete inancımız tamdır. 

Geleceğe güvenle bakabilmek için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde geçmişimizden aldığımız güçle, ülkemizi muasır medeniyetler hedefine ulaştırmak için hep birlikte daha çok çalışacağız.

Ülkemiz günden güne büyüyen ekonomisi, gelişen teknolojisi ve dünya coğrafyasındaki konumu ile 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hızla ilerlemektedir.

Bizler de ülkemizi bu hedeflerine ulaştıracak bireyleri yetiştiren eğitimciler olarak; “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözünüzden hareketle eğitim ve öğretimin her aşamasında daha verimli, daha etkili, çağın gereklerine uyum sağlayabilen bireyleri yetiştirmede muzaffer olabilmek için daha çok gayret göstereceğiz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle büyük zorluk ve yokluklar içerisinde kurulan devletimizi, bizlere emanet ederek ebedi dünyaya göç eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıldönümünde saygıyla ve minnetle anıyorum.

 

Sabahattin DÜLGER 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.