BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLICAKLA KALMAYA DEVAM EDİYORUZ

SAĞLICAKLA KALMAYA DEVAM EDİYORUZ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği arasında imzalanan Sağlıcakla Kal Projesi 2015 yılından itibaren Bursa Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde uygulanmaya devam ediyor.

Proje ile öğrencilere toplum hizmeti görevi verilerek, sosyal sorumluluk bilincinin kazandırılması amaçlanıyor. Gerçekleştirilecek faaliyetlerde, görev alacak öğrencilerin toplumsal ve ahlaki değerler konusunda hassasiyet kazanmaları, yardımlaşma ve merhamet duygularının gelişimi, empati yeteneklerinin artışı ve özellikle dezavantajlı öğrencilerin topluma entegrasyonu hedefleniyor.

Temel hedeflerin yanı sıra, görev ve sorumluluk verilen gençlerin, kötü alışkanlıklarından kurtularak, hayatı ile ilgili hedefler koyan ve gelecek planları yapan bireyler haline gelmeleri sağlanarak hastane ortamında görev alan öğrencilerin aynı zamanda hastaları gözlemleme imkânı bularak, sağlıklı yaşamın insan hayatındaki öneminin farkına varmaları sağlanıyor.

Bursa Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Soner Cander, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Ataman, Proje Koordinatörleri, Okul Müdürleri ve Hastane yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen bir toplantı ile iki yıldır devam eden projenin,  planlanan amaca ve hedeflere başarıyla ulaşması ve tüm paydaş kurumlardan, öğrencilerden ve öğrenci velilerinden gelen yoğun talepler üzerine, uygulama sürecinin 2 yıl daha uzatılmasına karar verildi.

Yıldırım IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulamaya katılan koordinatör okullar arasında yer alıyor.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.