BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASINDA ÖDÜLER SAHİBİNİ BULDU

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASINDA ÖDÜLER SAHİBİNİ BULDU

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay işbirliği ile düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. BTSO Eğitim Vadisi Oğuz Kağan Köksal salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, Yeşilay Bursa Şubesi Başkanı Serhat Yamalı ile çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı. 

Yeşilay’ın kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgi veren Yeşilay Bursa Şubesi Başkanı Serhat Yamalı, Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasının bu yıl 8.’sinin düzenlendiği belirtti. Başta İl Milli Eğiti Müdürlüğü olmak üzere yarışmanın organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür eden Yamalı, yarışmaya katılımının her yıl daha da arttığını söyledi ve öğrencileri önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek yarışmaya katılmaya davet etti. 

Gerçekleştirilen organizasyondan dolayı Yeşilay’a teşekkür eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zararlı alışkanlıklara ve bağımlılığa karşı korumaya çalışıyoruz. Bu organizasyonda bu alandaki çalışmalardan birisidir. Bu yarışmanın şartları gereği bir derecelendirme yapılıyor. Bu yarışmaya katılan tüm öğrenciler bizim gönlümüzde birinci olmuştur. Katılan öğrencilerimizi ve onları teşvik eden öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bağımlılık konusunda her türlü çalışmanın içinde yer aldıklarını söyledi ve yarışmaya katılan tüm öğrencileri kutladı. 

Edebi ve Görsel alan olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmada birinci olan öğrenciler şöyle:

Görsel kategoride İlkokul Ceylin Aksoy Osmangazi-Özel Hamitler Doğa İlkokulu; Ortaokul Beyza Melek Güleç Nilüfer-Saadettin Türkün Ortaokulu; Lise Kadir Civelek İnegöl-Hacı Sevim Yıldız MTAL.

 Edebi Kategoride ise İlkokul Zeynep Sude Korkmaz Orhangazi-Kurtuluş İlkokulu; Ortaokul Buse Öztürk Osmangazi-Şh.Jnd.Er.Bahadır Aydın Ortaokulu; Lise Zeynep Doğa Yakışık Nilüfer-Özel Final Lisesi.

06-04-201806-04-201806-04-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.