BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay işbirliği ile düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 

BTSO Eğitim Vadisi Oğuz Kağan Köksal salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Yeşilay Bursa Şubesi Başkanı Serhat Yamalı, Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı. 

1920 yılında kurulan Yeşilay Derneği’nin faaliyetlerine aralıksız 99 yıldır devam ettiğini belirterek konuşmasına başlayan Yeşilay Bursa Şubesi Başkanı Serhat Yamalı, “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele programımız okullarımızda 2015 yılından itibaren uygulanıyor ve 5 bağımlılık konusunda gerekli uygulamalar yapılmaktadır. Bu alanda 10 milyon öğrenciye ulaştık. 812 rehber öğretmenimiz bu program kapsamında Türkiye’de bütün illere dağılarak eğiticilerin eğitimi hizmeti vererek bütün rehber öğretmenlerin bağımlılıkla mücadelelerini sağlamaktadır. Bu yıl 9´uncusunu düzenlendiğimiz Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere yarışmanın organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

“Eğitimin önündeki engellerden bir tanesi de zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklardır” 

Gerçekleştirilen organizasyondan dolayı Yeşilay’a teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Yeşilay kurulduğu günden beri ülkemizde zararlı alışkanlıklarla ilgili pek çok faaliyet yürütüyor. Özellikle son zamanlarda bağımlılıkla ilgili en büyük sorunumuz olan teknoloji bağımlılığıyla ilgili faaliyetlerin de başlatılması bizler için oldukça önemli. Çünkü eğitimin önündeki engellerden bir tanesi de bu zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklardır. Bağımlılıkla mücadele konusunda çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçlendirme ve bu konuda farkındalık oluşturma amaçlı faaliyetler kapsamında düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi bu projede yer aldıkları için kutluyor, Bursa Yeşilay Şubesine de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak amacı ile düzenlen resim, şiir, karikatür, kısa video, afiş ve kompozisyon alanındaki yarışmada birinci olan öğrencilere 500 Türk Lirası ödül verildi.

 

Yarışmada ödül alan öğrenciler;

İlkokul düzeyi;

Görsel kategorisinde: Karacabey- Cumhuriyet İlkokulu - Yiğit Cengiz Alıcı

Şiir kategorisinde: Nilüfer- Görükle Hazinerdaroğlu Özkan İlkokulu - Miray Denizi

Ortaokul düzeyi;

Görsel kategorisinde: Karacabey- 14 Eylül Ortaokulu- Candan Gümlüce

Edebi kategoride: Büyükorhan-Şehit İsa Özkan İmam Hatip Ortaokulu- Ceren Gülençi

Lise düzeyi;

Görsel kategorisinde: Gemlik-Celal Bayar Anadolu Lisesi - Göksu Asilkan

Edebi kategoride: Nilüfer-Osman Şevki Uludağ Anadolu Lisesi-Hazal Ebrar Sağır

 

02-04-201902-04-201902-04-201902-04-201902-04-201902-04-201902-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.