BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN BİSİKLET DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN BİSİKLET DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği  ‘Sağlıklı Nesiller Daha Yeşil Bursa’ projesi kapsamında 17 ilçede 316 ortaokulda başarı gösteren öğrencilere Merinos Parkı’nda gerçekleştirilen törenle bisiklet dağıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın katıldığı törene öğrenciler, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte katıldılar.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ”Gençler bizim gözbebeğimiz. Türkiye’nin ve Bursa’nın geleceği için bu tür organizasyonlara giriyoruz. Başarılı gençlerimizi ödüllendirmek, teşvik etmek bizim için de bir görev. Verdiğimiz diğer desteklerin yanında bir taraftan da bisiklet dağıtıyoruz ki, hareket eden sağlıklı nesiller yetiştirelim. Spor yapalım, zinde olalım ki şehrimizi ve ülkemizi hak ettiği noktalara taşıyalım.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya konuşmasında: “ Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında öğrencilerimiz daha sağlıklı bireyler olarak yetişsinler diye Büyükşehir Belediyemizin sürdürdüğü “Sağlıklı Nesiller Daha Yeşil Bursa” projesini Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak destekliyoruz. Sevgili öğrenciler, bugün size burada dağıtacağımız bisikletleri iyi değerlendirin mutlaka trafik kurallarına uyun, sevgili velilerimiz sizler de bu konuda öğrencilerimize rehberlik yapınız. Bu projede bize destek olan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün faaliyetlerini destekleyen okul inşaatlarından tutun da spor salonlarına, bahçe düzenlemelerine, araç-gereç temini ve spor malzemelerinin teminine kadar bize her konuda destek olan Büyükşehir Belediyemize 33 bin öğretmen ve 580 bin öğrenci adına teşekkür ediyorum.“ dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri teslim edildi.

04-10-201604-10-201604-10-201604-10-201605-10-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.