BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA, 3 YILI DEĞERLENDİRDİ

SARIKAYA, 3 YILI DEĞERLENDİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Mustafa Özdal’ın Olay Tv’de yayınlanan Pazar Sohbeti programının bu haftaki konuğu oldu.

Özdal’ın gündeme dair merak edilen konulara ilişkin sorduğu sorulara açıklık getiren Sarıkaya, göreve geldiği tarihten bu zamana kadar geçen süre içerisinde yapılan çalışmaları anlattı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, kayıkçı kavgalarının içinde yer almayan, manipülasyonların ve spekülasyonların içine düşmemeye özen gösteren bir eğitim politikası yürüttüklerini belirten Sarıkaya, Bursa eğitimine ait önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bursa’nın TEOG ve LYS’de Türkiye ortalamasının 1,5 ile 3 puan üzerinde olduğunu, Türkiye’de ilk kez liselere yönelik ortak sınav uygulaması yaptıklarını ve bu uygulamanın her aşamasının Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütüldüğüne dikkat çeken Sarıkaya, 2019 yılında geçilmesi planlanan tekli eğitimle ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

Hali hazırda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü Bin Yapraklı Yonca, Öğretmen Mesleki Gelişim Merkezi (ÖGEM), Enerji Verimliliği, Temel Eğitim Sonrası Kariyer Danışmalığı Projesi ve K2( Uyuşturucuyla Mücadele) gibi birçok proje yürüttüklerini belirten Sarıkaya, kısaca projelerin ana hatlarından bahsetti. 

Son olarak Bursa eğitiminde öğrenci, öğretmen, sınıf mevcudu, derslik durumları hakkında bilgiler veren Sarıkaya, programda yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

 

 Programı https://www.youtube.com/watch?v=SUgKVBoqNrM&t=238s linkinden izleyebilirsiniz.

19-06-201719-06-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.