BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA, AS TV’DE EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ

SARIKAYA, AS TV’DE EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, AS TV Ana Haber programında Erdal Çatalkaya’nın konuğu oldu.

Erdal Çatalkaya’nın sorularını yanıtlayan Sarıkaya, eğitim öğretim dönemini tamamlayan öğrenci ve öğretmenleri başarılarından dolayı tebrik ederek sözlerine başladı. 2016-2017 eğitim öğretim yılını değerlendiren Sarıkaya, bu yılın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarılarla dolu ve yoğun bir program doğrultusunda geçtiğini belirtti. En önemli gündem maddelerinden biri olan 2019 yılında tekli eğitime geçiş için yapılan çalışmalardan bahsetti. 2014 yılında 495 okulun ikili eğitim yaptığını 2017 itibariyle bu rakamın 214 kadar indirildiğini belirten Sarıkaya 3 yıllık sürede yaklaşık 106 okul yapıldığını ve 2019 yılının sonuna doğru Bursa’nın tekli eğitime geçiş sürecindeki hazırlıklarını tamamlayacağını dile getirdi.

Ortaokuldan liseye geçecek 8. Sınıf öğrencilerine karnelerinin yanında, bu yıl yapacakları tercih maratonunda nasıl tercih yapacakları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda açıklamaların yer aldığı birer not hazırladıklarını belirten Sarıkaya, öğrencilerin tercih sürecinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün web sitesinde yer alan OGES (https://bursa.meb.gov.tr/oges/)  platformundan yararlanabileceklerini vurguladı.

 

09-06-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.