BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA: MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATI ÖĞRETMENLERDİR

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, okulda incelemelerde bulundu.
SARIKAYA: MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN TEMİNATI ÖĞRETMENLERDİR

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, okulda incelemelerde bulundu. Okulun öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Veli Sarıkaya, genç nüfusun ülkenin en büyük zenginliği olduğunu söyledi. Veli Sarıkaya’nın Okul Müdürü Abdulkadir Çınar’dan bilgi aldığı ziyarete Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arı da katıldı.

Öğrencilere zamanın kıymetini bilmeleri konusunda uyarıda bulunan Veli Sarıkaya: “Genç nüfusumuz Türkiye adına önemli bir zenginliktir. Ülkemizin belirlenen hedeflere bu genç nüfusumuzla ulaşabileceğine inanıyorum. Bizler de öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlamak adına onlara en iyi eğitim ortamlarını hazırlamaya çalışıyoruz. Biz eğitimciler olarak her yönden donanımlı, iyi eğitim almış ve kaliteli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin de zamanlarını boşa harcamadan kendilerini en iyi şekilde geliştirmelerini arzu ediyorum.” dedi.

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Veli Sarıkaya: “Güçlü olanın kazandığı bir Dünyada yaşıyoruz. Güçlü olmanın yolunun da eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Bu anlamda değerli öğretmenlere büyük görev düşüyor. Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranış ve görünüşüyle örnek insandır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin şekillenmesinde önemli rol oynar.” dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.