BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA, SATIRBAŞI PROGRAMI’NIN KONUĞU OLDU

SARIKAYA, SATIRBAŞI PROGRAMI’NIN KONUĞU OLDU

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, As TV ‘de Satırbaşı Programı’nın konuğu oldu.

Sarıkaya, Türkiye´de ilk kez Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kısa adı "OGES" olan " Temel Eğitim Sonrası Kariyer Danışmanlığı Uygulaması”  Projesinin en önemli ayağı olan Rehberlik ve Tercih Robotu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bursa’da 39500’e yakın 8. Sınıf öğrencisinin TEOG sınavına girdiğini ve aldıkları puanlar (YEP) doğrultusunda ortaöğretim kurumlarına tercih yapacağını belirten Sarıkaya, hazırlanan tercih robotu OGES’in öğrenciler için önemine değindi. Alanında uzmanlaşmış Rehber Öğretmenlerce hazırlanan tercih robotunun bu süreçte öğrenciler için gerekli olan tüm bilgileri kapsadığını belirtti. 

Tercih süreleri, özel liselere geçiş süreci, tematik liselere geçişler, yurt dışından sınava girip tercih yapmak isteyen öğrencilerin durumu, yerleştirme işlemleri, lise seçim sürecinde nelere dikkat edilmesi gerektiği, uygun lise seçiminin nasıl olması gerektiği, öğrencilerin okullardaki yatılılık, bursluluk ve pansiyonlardan nasıl faydalanacağı, tercih robotunun nasıl kullanılacağı gibi TEOG sonrası yerleştirme sürecine ilişkin birçok konuyu anlatan Sarıkaya, öğrencilere tercih sürecinde çok dikkatli olmaları gerektiklerini belirterek başarılar diledi. 

Programı  https://www.youtube.com/watch?v=RfChjY8v46A linkine tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

04-07-201704-07-2017

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.