BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA, TEOG TERCİH STANTLARINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

SARIKAYA, TEOG TERCİH STANTLARINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Korupark ve Zafer Plaza’da açmış olduğu TEOG Tercih Danışmanlık Stantlarını ziyaret etti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sarıkaya:  “8. Sınıfı tamamlamış ve TEOG tercih sürecinde bir lise seçimi yapacak olan öğrencilerimize Korupark ve Zafer Plaza’da tercih merkezleri oluşturduk. Rehber öğretmenlerimiz buraya gelen öğrenci ve velilerimize sağlıklı ve bilinçli bir lise tercihi nasıl yapılır bu konuda kendilerine destek veriyorlar. Öğrencilerimizin hem tercihlerine yardımcı oluyor hem de hazırlamış olduğumuz tercih robotunu kullandırmış oluyoruz. Biliyorsunuz, öğrencilerimiz tatil sürecindeler ve velilerimizle birlikte AVM’lerden istifade ediyorlar. Bizler de bundan hareketle TEOG tercihinde bulunacak olan öğrencilerimize tercihlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmelerine katkı sağlamak üzere büyük alışveriş merkezlerinde danışmanlık stantları kurduk. Öğrencilerimiz bu merkezlerden saat 12.00’den 22.00’ye kadar yararlanabilirler.  Öğrenci ve velilerimizi stantlarımıza bekliyoruz” dedi.

Sarıkaya, “Öğrenci ve öğretmenlerimize bilinçli ve sağlıklı bir tercihte bulunabilmeleri için http://bursa.meb.gov.tr/oges/ adresinde yer alan tercih robotumuzdan yararlanabileceklerini hatırlatmak istiyorum. Öğrencilerimize, tercih hatalarından kaynaklanabilecek sorunlarla karşılaşmamaları için mutlaka rehber öğretmen veya okul yönetimi eşliğinde tercih yapmalarını öneriyorum. Öğrencilerimize bu imkanı sağlamamıza katkı sağlayan alışveriş merkezlerimize de teşekkür ediyorum “dedi.

18-07-201718-07-201718-07-201718-07-201718-07-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.