BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA YENİŞEHİR’DE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Bir Okul Bir Konuk” projesi kapsamında Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.
SARIKAYA YENİŞEHİR’DE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Bir Okul Bir Konuk” projesi kapsamında Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerle bir araya gelmekten mutlu olduğunu ifade eden Veli Sarıkaya, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Hedeflerinin, çocukların daha iyi bir eğitim görmesi ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanması olduğunu vurgulayan Veli Sarıkaya, “Okullar sadece öğrencilerin bir şeyler öğrendiği yer değil, aynı zamanda bizlerin de hayata dair gözlemlerde bulunduğu, yeni şeyler öğrendiği mekânlardır. Bu projede öğrencilerimiz bizlerden bir şeyler alırken, bizler de onlardan bir şeyler alıyoruz ” dedi.  Kitap okumanın önemine vurgu yapan Veli Sarıkaya, kitap okuyan öğrencilerin, kitap okumayan öğrencilere göre daha başarılı olduğunu söyledi ve öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Konuşmaların ardından öğrencilerle baş başa kalan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, öğrencilere tecrübelerini aktarırken, öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı. Kendi okuduğu kitapları ve kitaplarla ilgili fikirlerini öğrencilere aktaran Veli Sarıkaya, yaşadığı bazı anılarını da öğrencilerle paylaştı. Veli Sarıkaya sohbetin ardından öğrencilere çeşitli kitaplar hediye etti. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, okulun öğretmenleriyle de bir araya geldi.

Yenişehir ilçesinde bulunan 26 okulda uygulanacak “Bir Okul Bir Konuk” projesinde, öğrencilerle, şehrin ileri gelenleri bir araya getirilecek. Öğrenciler, kendi okullarında konuk ettikleri kişilerle sohbet ederek, konukların hayat tecrübelerinden yararlanacaklar. Son okuduğu kitap hakkında değerlendirmelerde bulunacak konuk, söyleşiye katılan öğrencilere de kitap hediye edecek. 2016 Yılının Nisan ayına kadar devam edecek projede, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Okullarla toplum arasında var olan bağları güçlendirmenin de amaçlandığı projede, ayrıca öğrencilerin empati yeteneğinin geliştirilmesi ve farklı rol modelleri örnek almaları sağlanacak.

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.