BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA’DAN, TEOG TERCİH SÜRECİ UYARISI

SARIKAYA’DAN, TEOG TERCİH SÜRECİ UYARISI

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, YEP (Yerleştirmeye Esas Puan) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihte bulunacak öğrenciler için hazırlanan Temel Eğitim Sonrası Kariyer Danışmanlığı Uygulaması hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen röportajla uygulama hakkında bilgi veren Sarıkaya,” İlimizde iki yıldır sürdürmekte olduğumuz Temel Eğitim Sonrası Kariyer Danışmanlığı projesi ile öğrenci ve velilerimize tercih sürecinde destek sağlıyoruz.  İnternet sitemize (http://bursa.meb.gov.tr/oges/) giren aileler tercih etmek istedikleri okula ait tüm teknik ve görsel bilgilere buradan ulaşabilirler. Özellikle tercih konusunda kararsız kalan ya da yeterli bilgisi olmayan öğrenciler burada yer alan modüller sayesinde çocuklarının yetenek ve eğilimlerini keşfederek tercihlerini yapabilirler. “ dedi. 

Öğrencilerin özellikle yüzdelik puanlarını göz önünde bulundurarak tercihte bulunmaları gerektiğine vurgu yapan Sarıkaya, “ Öğrencilerimize 25 tercih hakkı sunuluyor. 03-13 Temmuz 2017 tarihleri arasında tematik lise ve özel liselere, 14 Temmuz’dan itibaren ise diğer ortaöğretimlere tercih süreci başlayacak. Öğrencilerimizin özellikle bu tarih aralıklarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Velilerimizden isteğimiz tercih sürecinde öğrencilerimizin ilgileri ve isteklerini de sürece dahil etmeleridir. Biz onlara çok geniş bir bilgilendirme seçeneği sunuyoruz. Okulun konumundan ulaşım biçimine, taban puanından pansiyon durumuna, okul alt dalları ve alanların iş olanaklarına kadar her türlü bilgiyi sitemizde bulabilirler.” dedi. Tercihte bulunacak öğrencilere başarılar diledi. 

Haberin videosunuaşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz

 https://www.youtube.com/watch?v=eUwDO8Mj6e0 

 https://www.youtube.com/watch?v=WtCLtZO8788

 

03-07-2017

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.