BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA’DAN TOFAŞ ‘A ZİYARET

SARIKAYA’DAN TOFAŞ ‘A ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve beraberindeki yetkililer Tofaş’a ziyarette bulundular. Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette önce fabrika ve akademi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı ve fabrikanın çeşitli birimleri ile Tofaş Akademi gezilerek çeşitli incelemelerde bulunuldu.

İncelemeden sonra yapılan toplantıda karşılıklı görüş ve öneriler dile getirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ev sahipliğinden dolayı Burhan Çakır’a teşekkür ederek Tofaş fabrikasının Bursa için bir değer olduğunu, fabrikanın etkisini ilimizde ve özellikle mesleki ve teknik eğitimde daha fazla görmek istediklerini söyledi. Tofaş ile mesleki ve teknik eğitim alanında işbirliği yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. Aynı zamanda okullara kendi teknolojisine uygun atölyeler kurulması, İkili Mesleki Eğitim (İMEM) uygulaması,  çeşitli AB projeleri, her yıl yapılan uluslararası robot yarışmalarında yarışmaya katılan okullarımıza sponsor olunması, Tofaş Akademi mesleki ve kişisel gelişimi içerikli eğitimlerden öğretmenlerimizin faydalanması konularında işbirliği yapılabileceğini dile getirdi. Bununla birlikte fabrikanın çeşitli alanlarda ihtiyaç duyduğu konularda öğretmenlerimiz tarafından kendilerine eğitim desteği verebileceklerini söyledi.

Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır; yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını, sektörde nitelikli işgücü ihtiyacının had safhada olduğunu, bu nedenle sektör ile mesleki ve teknik eğitim kurumlarının iç içe olmasının gerekli olduğunu belirterek mesleki ve teknik eğitimde genel anlamda sektör beklentilerine uygun nitelikli işgücünün yetişmediğini bunun da kendilerini farklı arayışlara yönelttiğini, artık kurumsal yapısı olan birçok firmanın kendi personelini kendisinin yetiştirme isteği bulunduğunu, Tofaş’ın bu amaçla 11 ilimizde Fiat Laboratuvarı kurduğunu, buralarda eğitim gören öğrencilerin yetiştirilme sürecini ilgili eğitim kurumlarıyla birlikte yürüttüklerini ve bunun çok faydalı sonuçlar doğurduğunu söyledi. Sarıkaya’nın tespit ve beklentilerinin kendileri için önemli olduğunu bu anlamda her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirten Çakır, sektör analizi çalışmasını önemsediklerini, bu amaçla yapılan çalıştaya kendisinin de katıldığını, bundan sonra açılacak mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının alan ve yer planlamasının sektörle birlikte yapılmasının çok önemli ve gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

 

27-06-201627-06-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.