BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA´DAN YIL SONU MESAJI

SARIKAYA´DAN YIL SONU MESAJI

Sevgili öğrenciler,

Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Bugün biz büyükler, sizlerin karne sevincinizi hep birlikte paylaşıyoruz.  Yoğun bir hayata hazırlanma ve ders çalışma süreci yaşadınız. Acısıyla tatlısıyla geçirdiğiniz bu sürecin sonunda tatili hak ettiniz. Ancak tatil yapmak demek atıl olmak demek değildir. Tatilinizi hem dinlenerek ve eğlenerek hem de yetenekleriniz, eğilimleriniz doğrultusunda sportif, sanatsal ve sosyal etkinliklere katılarak, geçirmenizi öneririm. Böylelikle birçok yönden güçlü bireyler olma yolunda sağlam adımlar atmış olacaksınız. İyi yetişmiş, nitelikli ve çok yönlü bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacak inşallah. Milli Eğitim Bakanlığı’nın açacağı ve tamamen ücretsiz olan yaz kurslarına, yaz okullarına; Belediyelerimizin açacakları türlü kurs ve programlara katılmak yaz tatilinizin daha verimli geçmesini sağlayacaktır.

Sevgili Veliler,

Fıtratı gereği farklı yetenek ve özelliklerle yaratılmış olan çocuklarımıza gerekli desteği verdiğinizde ve doğru şekilde yönlendirdiğinizde karnesinde zayıf var diye kızmanıza gerek kalmaz.  Hem hatalar, yanlışlar, eksiklikler, zayıflar düzeltmek için vardır. Çocuklarımıza bu sorunu giderme sürecinde her türlü desteği vereceğinize olan inancımız tamdır. Çocuklarımızın başarısını nasıl sahipleniyorsak düşük notlarının da sebebini tespit edip çözümü için yanlarında olalım. Bu süreçte ücretsiz yaz kurslarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım,

Hasat zamanı nasıl hissediyorsa çiftçi o hissiyattayız. Yoğun bir tempo ve büyük bir özveri ile yaptığınız çalışmalarınızın ve emeğinizin bu dünyada bir ederi yok. Bu kutsal meslekte yarınlarımız için döktüğünüz her damla ter, ülkemizin geleceği için sarsılmaz, yıkılmaz bir binanın çimentosu hükmündedir.  Bir sonraki eğitim öğretim yılında daha azim ve şevkle, birlikte çalışma dileğiyle…

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.