BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAYA’NIN DÖNEM SONU MESAJI

SARIKAYA’NIN DÖNEM SONU MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

 

Birinci dönem sonuna gelmiş bulunmaktayız. Dönem boyunca çok çalıştığınızı, yorulduğunuzu biliyorum ve sizleri yürütmüş olduğunuz çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Şimdi tatil zamanı. Tatilde kitap okumayı ihmal etmeyin. Unutmayın! İnsan için ancak, çalıştığının karşılığı vardır.

 

Sevgili Öğretmenlerimiz,

 

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımak, vatanımıza, milletimize faydalı bireyler yetiştirmek için çaba sarf ettiğimiz çocuklarımıza bu yolda rehberlik etmek bizlerin en önemli vazifesidir. Üç kıtada hüküm sürmüş bir ecdadın evlatları olan bizler, eğitimin temelini sağlam tutabilmek için hedefi yüksek, çalışkan, üretken, araştıran, sorgulayan ve yorumlayan bireyler yetiştirmeliyiz. Bu yolda da şefkat eksenli bir eğitim modeli anlayışımızdan asla taviz vermemeliyiz. Değerli meslektaşlarım, çocuklarımızın gelişmeleri için gösterdiğiniz üstün çabadan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz,

 

Her çocuk özeldir. Hiçbir çocuk yetersiz, başarısız, işe yaramaz olarak nitelendirilemez. Her çocuğun başarılı olduğu bir alan vardır. Geleceğimizi şekillendiren öğrencilerimizi sizlerin de desteğiyle beraber yarınlara taşıyacağız. Onlara eğitim süreçleri boyunca her zaman yapıcı yaklaşımlarda bulunacağınızı, başarılarını ödüllendirip eksikliklerini tamamlama yönünde desteklerinizi esirgemeyeceğinizi biliyorum. Tatil süresince öğrencilerimizi kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönlendiriniz. Onlarla birlikte vakit geçiriniz.

 

Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

                                                                                       Veli SARIKAYA

                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.