Haberler ŞH.P. BÜLENT ASLAN İLKOKULUNDA AİLE EĞİTİMİNE REKOR KATILIM

ŞH.P. BÜLENT ASLAN İLKOKULUNDA AİLE EĞİTİMİNE REKOR KATILIM

 

Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulunda velilere yönelik olarak düzenlenen aile eğitimi rekor katılımla gerçekleştirildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan 100 veli sertifikasını törenle aldı.

Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulunda velilere yönelik olarak düzenlenen aile eğitimi rekor katılımla gerçekleştirildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan 100 veli sertifikasını törenle aldı.

UNICEF ve MEB Özel Eğitim Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve uygulamaları tamamlanarak programlaştırılan 7-19 Yaş Aile Eğitimine katılan 100 katılımcıya yapılan törenle sertifikaları verildi.

Yıldırım Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulu’nda Psikolojik Danışman Özcan Akbaş tarafından 2012 -2013 eğitim öğretim yılı boyunca 8’er haftalık sürelerle 4 grup halinde verilen eğitimler sonunda düzenlenen sertifika törenine, il eğitim denetmeni Kutbettin Şit, Yıldırım Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İlker Özdemir ve Okul Müdürü Mustafa Uğurlu katıldı.

Törende konuşan İl Eğitim Denetmeni Kutbettin Şit öğrenci başarısının artırılmasında veli desteğinin sağlanmasının kaçınılmaz olduğunu bu katılımın aile eğitimleriyle sağlanmasının başarıyı artırdığını vurguladı.

Yıldırım Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İlker Özdemir ise Yıldırım ilçesi olarak 7-19 Yaş Aile Eğitimi Programında Bursa genelinde en fazla aile eğitimi veren ilçe olunduğunu ifade etti. Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılım olduğunu belirten İlker Özdemir, okulun idareci, öğretmen ve velilerine teşekkür etti.

7-19 Yaş aile eğitim programının önemine vurgu yapan Okul Müdürü Mustafa Uğurlu, “Bulunduğumuz bölgenin sosyal, kültürel ekonomik durumunu göze alarak aile eğitimlerine 2011 yılında başladık. Geldiğimiz süreçte gördük ki hem okul başarımız arttı hem de öğrenci davranışlarında olumlu gelişmeler kaydedildi. Bu başarının devamı için ilerleyen yıllarda da gereken özeni göstererek daha fazla veliye ulaşmak istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından aile eğitimi programına katılan veliler sertifikalarını törenle aldı.

3035

 Yayın:29.05.2013 - Güncelleme:29.05.2013 - 13:24 - Görüntülenme:337 - İlgili Birim : Basın Bürosu - İlgili Birim Telefonu : 0.224.2567000