BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2021'DE BURSA'YA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

TEKNOFEST 2021'DE BURSA'YA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

TEKNOFEST 2021'de heyecan fırtınası sona erdi. Yarışmada birincilik ödülüne layık görülen Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Konak Bursa'nın gururu oldu. 

Ülkemiz için kritik öneme sahip olan konularda gençleri yenilikçi fikirler oluşturmaya teşvik etmek ve bu sayede kritik konularda önemli fikirler ile ülkemizi geleceğe hazırlamak amacıyla birçok alan ve kategoride düzenlenen TEKNOFEST yarışmalarında heyecan fırtınası sona erdi. TEKNOFEST 2021'de Bursa Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Konak, İnsanlık Yararına Teknoloji yarışmasında Sosyal İnovasyon kategorisi lise seviyesinde Türkiye birincisi oldu. 

Festivale Bursa'dan katılarak teknoloji tutkunu öğrencileri yalnız bırakmayan ve öğrencilerin heyecanına ortak olan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, elde ettiği başarıdan dolayı İsmail Konak'ı ve öğretmenlerini kutladı. 

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket'ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka'dan Su Altı Sistemleri'ne kadar 35 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları düzenleniyor. 

Türkiye'de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 7 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanırken; TEKNOFEST'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 5 Milyon TL'nin üzerinde ödüller veriliyor. 

Yarışmalara Bursa'dan katılan okullar ve takımların isimleri şöyle:

Nilüfer İMKB Fen Lisesi (NİF Robotik Takımı)

Hacı Sevim Yıldız-1 MTAL (CRAZYDRONE)

Otomotiv İhracatçıları Birliği MTAL (oib-drone ve HÜRKUŞ)

Tophane MTAL (Tophane Mekadronik ve TOPHANE AYGÖK İHA)

Tofaş Fen Lisesi (Teknobest ve SkyTech)

Nuri Erbak Anadolu Lisesi (efsaNEAL)

Bursa Merkez Anadolu İHL (BÜRKÜT)

Hürriyet MTAL (HÜRKUŞ)

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (Uçan Karınca-Karma Takımı)

27-09-202127-09-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.