BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSLERİ DAHA VERİMLİ İŞLENECEK

TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSLERİ DAHA VERİMLİ İŞLENECEK

Teknoloji ve Tasarım dersinin daha etkin ve verimli bir biçimde işlenebilmesi için Bursa'da görev yapan Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerine yönelik eğitim düzenlendi.

 

Teknoloji ve Tasarım derslerinin daha etkin ve verimli bir biçimde uygulanması için düğmeye basıldı. "Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri için Kılavuz Kitabı" 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle uygulanmak üzere öğretmenlerin kullanımına sunuldu. 

 

Kılavuzun ardından MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün talimatıyla Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerine yönelik eğitimler düzenlendi. Eğitimlere katılan öğretmenlere; Steam Eğitimi-Mimari Tasarım, Mühendislik ve Tasarım, Ürün Geliştirme ve Engelsiz Hayat Teknolojileri, Mimari Tasarım, Bilgisayar Destekli Tasarım, Enerji Dönüşümleri ve Mühendislik, Grafik Tasarımı ve Doğadan Tasarım başlıkları adı altında toplamda 10 çalışma türünde eğitimler verildi. Bu kapsamda Bursa'da düzenlenen eğitimlerde toplam 525 Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni eğitim aldı.

 

Teknoloji ve tasarım derslerinde öğrencilerin ilgisini kazanarak görülmeyen özelliklerini açığa çıkarmayı hedefleyen uygulamada ayrıca öğrencilerde yeni fikirlerin oluşması ve bakış açılarının geliştirilmesi de amaçlanıyor. Öğrencilerin, bu yönde geliştirirken bilinmeyen yetenek ve özelliklerinin ortaya çıkarılması,  derslerin hem teorik hem de pratik işleyerek daha eğlenceli, daha etkin ve daha verimli hale getirilmesi sağlanacak. 

 

Öğrencilere nasıl problem çözülür, nasıl karar verilir, nasıl iletişim kurulur gibi becerilerin kazandırıldığı Teknoloji ve Tasarım derslerinde, öğrencilerin daha ilkokul çağındayken görülmeyen özellik ve yeteneklerini açığa çıkararak nasıl düşünmeleri gerektiği konusunda gelişim sağlanması hedefleniyor.

 

03-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-2019

 

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.