BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG SONUÇLANDI! TERCİH ROBOTU BURSA’DA DEVREDE

TEOG SONUÇLANDI! TERCİH ROBOTU BURSA’DA DEVREDE

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sürecinde yaşanan çeşitli sıkıntılardan yola çıkılarak öğrenci ve velilerimize rehberlik ve kaynaklık etmek amacıyla Müdürlüğümüz Temel Eğitim Bölümü tarafından hazırlanan “Kariyer Danışmanlık Projesi” hayata geçirildi.

Proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya “Bu projemiz titiz bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkmıştır ve inanıyorum ki tüm Türkiye’deki İl Milli Eğitimlere de örnek bir proje olacaktır. Kariyer Danışmalık Projesi her ilde yaşanabilecek öğrenci ve velilerin okulları yeteri kadar tanımaması,  kurum türlerinin özelliklerini bilmemesi, yerleşme sürecinde yer alan iş ve işlemlerde bu ve benzeri sebeplerle oluşabilecek tercih hatalarını minimize etmek amacıyla geliştirildi. http://bursa.meb.gov.tr/oges/  internet sayfasında hazırladığımız temel eğitimden ortaöğretime geçiş sürecinde yapılacak iş ve işlemlerin tamamına ait rehberlik edici bilgileri, öğrenci ve velilerimize sunmaktayız’’  dedi.

Sarıkaya ’’Bu projenin içerisinde dikkat çeken en önemli detaylardan biri ise geliştirilen tercih robotudur. Tercih robotu ile ortaöğretime geçiş yapacak öğrenci, kendi yüzdelik dilimini tercih robotuna yazdıktan sonra kurum türü, öğrenim şekli, ilçesi, istenilen alan veya dal, pansiyon durumuna göre arama yapabilmekte ayrıca arama ile elde ettiği liselerin üzerine tıklayarak okul için hazırlanmış özel tanıtım sayfasını inceleyebilmektedir. Her okul için hazırlanan okul tanıtım sayfalarında okullara ait tanıtım videosu,  taban puanı, yüzdelik dilimi, okul adresi gibi birçok önemli bilgi bulunmaktadır ’’ dedi ve hazırlanan projenin öğrenci ve velilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yerleştirme işlemleri için tercihler 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 25 Temmuz 2016 saat 17:00’ye kadar http://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılacak olup öğrenciler yerleştirme işlemleri için en fazla 25 okul tercihinde bulunabilecektir. Merak edilen tüm sorularla ilgili bilgilere http://bursa.meb.gov.tr/oges/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

01-07-201601-07-201601-07-201601-07-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.