BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TIMSS UYGULAMASINDA ÖĞRENCİLERE DÜLGER MOTİVASYONU

TIMSS UYGULAMASINDA ÖĞRENCİLERE DÜLGER MOTİVASYONU

Öğrencilerin Matematik ve Fen Bilimleri alanında bilgi ve becerilerini değerlendirmek üzere gerçekleştirilen TIMSS uygulaması Bursa’da da gerçekleştiriliyor. İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger uygulamada yer alan öğrencileri yalnız bırakmadı. 

5 ve 8. Sınıf öğrencilerinin Matematik ve Fen Bilimleri alanında bilgi ve becerilerini değerlendirmek üzere gerçekleştirilen Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması  (TIMSS) uygulaması ülkemizde de gerçekleştiriliyor. Matematik ve Fen alanında 4 yılda bir yapılan, en son 2015 yılında gerçekleştirilen uluslararası TIMSS uygulamasına bu yıl 61 ilden 217 okulun 5 ve 8. sınıf öğrencileri katılıyor. Elektronik ortamda gerçekleştirilen uygulamada Bursa’dan 8 okul yer alıyor. 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, 2-5 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek TIMSS uygulamasına katılan öğrencileri yalnız bırakmadı. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Dülger, öğrencilere başarı dileğinde bulundu. 

TIMSS uygulamasının 5 ve 8. sınıf düzeylerindeki öğrencilerin Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında elde ettiği bilgi ve becerileri değerlendirmeyi hedeflediğini ifade eden Sabahattin Dülger, çocukları hayata daha iyi hazırlamak için onlarla daha fazla iletişim halinde olunması gerektiğini söyledi. Bu sistemle her çocuğun akademik olarak hangi alana eğilimi olduğunun ve gelecekte hangi alanda başarılı olabileceğinin gözlemlenebileceğini belirten Dülger, eğitimin zorlama yapmadan keyifli hale getirilmesinin önemli olduğunu söyledi. 

02-04-201902-04-201902-04-201902-04-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.