BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÖMER’DEN TÜRKÇE EĞİTİMİNE DESTEK

TÖMER’DEN TÜRKÇE EĞİTİMİNE DESTEK

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÖMER Bursa Şubesi arasında bir protokol imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Ankara Üniversitesi Tömer Müdürü Prof. Dr. M. Ertan Gökmen ‘in imzaladıkları protokolle Suriyeli çocuklara Türkçe öğretilmesi amacıyla ilimizde istihdam edilen geçici süreli Türkçe öğreticilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması ve eğitim hizmetlerinin daha nitelikli hale getirilmesi hedefleniyor.

TÖMER geçici süreli olarak görevlendirilen Türkçe öğreticilerine, yabancı dil olarak Türkçe’nin nasıl öğretileceği konusunda kurs düzenleyecek.  Eğiticilere uygulanacak yöntem ve teknikler, sınıf içi etkinlikler, okuma, yazma, dinleme, konuşma becerileri ile ölçme ve değerlendirme gibi temel başlıklar üzerine eğitimler verilecek. 

İki kurumun yöneticileri, imzalanan protokolün Bursa’da eğitim gören Suriyeli öğrencilerin eğitime entegrasyonuna dolayısıyla Bursa eğitimine sağlayacağı katkı nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirdi.

14-06-201714-06-2017

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.