BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK 4006 TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

TUBİTAK 4006 TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

5-12. sınıf öğrencilerinin, eğitim-öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortamın oluşturulması amacıyla düzenlenen Tubitak 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programının tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı. 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Tubitak İl Temsilcisi Prof. Dr. Ali Kara, Öğretim Üyesi Dr.Dilek Zeren Özer ile okul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm kurumlarımızda öğretmen ve öğrencilerimizde araştırma ve proje yapma konusunda farkındalık oluşturup, bilime olan ilgilerini artırmak, okul müdürlerinin Bilim Fuarı’nın her aşamasında yürütücü ve danışman öğretmenlere gerekli desteği vermesini sağlamak ve bu doğrultuda projelerde kalite ve nicelik artışının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger şunları söyledi:

“ 2018-2019 eğitim öğretim yılının hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.  Farklı bir bakış açısıyla, yeni bir bakış açısıyla, yeni hedeflerle, yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Velilerin, öğrencilerin, öğretmenlerin beklentileri var. Bizlerin de beklentileri var. Bu ülkenin beklentileri var. Bugün yetiştirdiğimiz kuşak; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz, ülkemizin 2053 ve 2071 hedeflerinde kilit rol oynayacak isimledir. Dolayısıyla sorumluluğumuzda, bu konudaki gayretimizde oldukça fazla. Öğrencilerimizi fikir üreten, araştıran ve yenilikçi bakış açısıyla hareket eden bireyler olma noktasında her zaman desteklemeliyiz. Okullarımızın ve öğrencilerimizin projeleriyle Tubitak 4006’ya katılımlarını bir önceki yıldan daha fazla okul ve proje sayısıyla artırmayı hedefliyoruz. Okullarımızda ilgi, istidat ve kabiliyetleri keşfedilmemiş nice öğrencilerimizi ortaya çıkarıp, ilgi alanına yönlendirerek 30- 40 yıl sonrasında ülkemizi hedeflerine ulaştıracak olan geleceğin nesillerine bugünden yön vermeyi hedefliyoruz.” 

Tubitak 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programına başvurular; 22 Ekim 2018 – 22 Kasım 2018 tarihleri arasında,  http://bilimiz.tubitak.gov.tr adresinden yapılacaktır.

 

18-09-201818-09-201818-09-201818-09-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.