BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK BUTAL ÖDÜLLERİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER BELLİ OLDU

TÜBİTAK BUTAL ÖDÜLLERİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER BELLİ OLDU

TÜBİTAK Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı (BUTAL) tarafından gerçekleştirilen Paydaş Değerlendirme ve Ödül Töreni’ne Bursa Valisi İzzettin Küçük, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Bursa Tübitak Butal Müdürü Sedat Aktaş ve diğer protokol katıldı. 

TÜBİTAK Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı’nın, test ve analizin öneminin, hayatımıza kattıklarının öğrenciler arasında algılanıp yaygınlaştırılması için ve aynı zamanda öğrencilerin hayal güçlerini kullanarak yeteneklerinin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği ”Hayalimdeki Laboratuvar” konulu resim yarışmasında dereceye giren en iyi 3 eser ve jüri özel ödülüne layık görülen öğrenciler ödüllerini aldı. 

Birincilik ödülünü Bursa Sınav Koleji 6. Sınıf öğrencisi İlayda Nur Ergene, ikincilik ödülünü Mudanya Ülküköyü Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Fatıma Şevval Köse alırken, üçüncülük ödülünü ise Karacabey İstiklal Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Deniz Akbaba aldı. Jüri özel ödülüne ise BTSO Sait Ete Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Gamze Hüroğlu ve Sadettin Türkün Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Zeliha İrem ELBİR almaya hak kazandı. 

Ödül Töreni öncesinde konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük;” İleri teknoloji, yüksek teknoloji, katma değeri yüksek ürünler üretmek iklim meselesidir. Orada insanlar tarafından konuşulan, gündem tutan bir olay olmalı. Yüksek teknoloji dediğiniz sadece belirli kişilerin veya belirli fabrikaların ürünleri değildir. Bu bir iklim meselesidir. O bölgede çocuğundan tutunda sanayicisine, sanayiciden işadamına kadar herkesin gündeminde yer tutan bir hal alması lazım ki böyle bir sıçrama yapsın. Bu olay birçok zincirin bir araya gelmesi ile oluşacak bir durum. Memnuniyetle görüyorum ki Bursa bu iklimi oluşturmuştur” dedi.

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.