BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK KIZILAY'DAN DÜLGER'E MADALYA

TÜRK KIZILAY'DAN DÜLGER'E MADALYA

Geçtiğimiz yıl düzenlenen kan bağışı kampanyasına en fazla destek veren kurum olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger'e madalya verildi.

Dülger'e madalyası Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Nihat Çakır tarafından takdim edildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleşen törende konuşan Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, kan bağışının hayat kurtaran ve her an, herkese lazım olabilecek bir ihtiyacı karşıladığını söyledi. Bu anlamda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Gürkan, geçen yıl düzenlenen kan bağışı kampanyasındaki özverili çalışmalarından dolayı Dülger'e teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de, acil durumlarda hayat kurtaran ve sürekli ihtiyaç duyulan kan ihtiyacının tek kaynağının bağışlar olduğuna dikkat çekerek, okullarda bu bilincin oluşturulup, yeni neslin kan bağışı konusunda daha duyarlı hale gelmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek olan kampanyada yine örnek çalışmalara imza atacaklarını vurgulayan Dülger, "Bağışlanan her ünite kan, belki de üç canı kurtaracak, belki bir gün bizlere de lazım olacak. Bu bilinçle tüm Bursa halkını düzenli aralıklarla kan bağışında bulunmaya davet ediyorum" dedi.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.