BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 94 YAŞINDA

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 94 YAŞINDA

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yaş günü tüm yurtta coşkuyla kutlandı. 

İlimizde de Heykel Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalar Atatürk Caddesinde düzenlenen program, Vali İzzettin Küçük´ün halkı selamlaması ve törene katılanların Cumhuriyet Bayramı´nı kutlaması ile devam etti. 

Törende konuşma yapan Vali İzzettin Küçük: “ Aziz Bursalılar, bugün seyrine doyulmaz bir gurur tablosunun yaş gününü kutluyoruz. Cumhuriyetin bu güzel tablosu kardeşliğin, tüm renklerini barındırıyor. Çünkü bizim Cumhuriyetimiz, halkı bütün renkleriyle kucaklayan bir zihniyet üzerine inşa edilmiştir. Bu tarifin en güzel şeklini ´Milli egemenlik esasına dayanan halk hükümeti Cumhuriyettir.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk yapmıştır. Bu, demokratik bir ülke olarak varlığını ve güvencesini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin gelişmesi ve ileriye gitmesi için daha çok çalışacak ve gelecek kuşaklara gurur duyacakları güçlü bir ülke bırakacağız. ” dedi.  

Bursa Anadolu Lisesi öğrencileri Yakup Kaan Seçkin ve Eliz Kurt’un “Cumhuriyet” konulu şiirlerinin ardından halk oyunları gösterileri ile devam eden program, resmigeçitle sona erdi. Ardından protokol mensupları, Atatürk Anıtından başlayan, İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi ile devam eden ve sonra Zafer Plaza önünde son bulan Cumhuriyet Yürüyüşüne katıldılar.  

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.