BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE DERECESİ ELDE EDEN OKULLARDAN DÜLGER´E ZİYARET

TÜRKİYE DERECESİ ELDE EDEN OKULLARDAN DÜLGER´E ZİYARET

Ülkemizin çeşitli kentlerinde gerçekleştirilen sportif müsabakalarda dereceye giren özel öğrenciler, sevinçlerini ziyaret ettikleri İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile paylaştı. Ziyarette Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Türkan Caner, Beden Eğitimi Öğretmeni Dinçer Cengiz ve Elektrik ve Elektronik Tek. Öğretmeni Yücel Akarsu ile Nilüfer İpek Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Adem Çelik ve Beden Eğitimi Ercan Mutlu da yer aldı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, ülke genelinde gerçekleştirilen çeşitli sportif müsabakalarda dereceye giren özel öğrencileri makamında kabul etti. Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi ile Nilüfer İpek Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri kazandıkları kupaları Dülger'e takdim etti. Özel öğrencilerin sevinçlerine ortak olan Sabahattin Dülger, başarılı öğrencileri kutladı.

Özel eğitim öğrencilerinin müsabakalara katılmalarının kendisi için önemli olduğunu vurgulayan Sabahattin Dülger, emeği geçen öğretmenlere ve öğrenci velilerine teşekkür etti. Öğrencilere hitap eden Dülger, "Her biriniz bizim için birer incisiniz. Davranışlarınızla, başarılarınızla bizleri en iyi şekilde temsil ettiniz.  Türkiye'nin en iyisi oldunuz. Dolayısıyla sizin mutluluğunuz, arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi, ailelerinizi ve beni de mutlu etti. Sizlerle gurur duyuyorum. Dünya Şampiyonasına katılacak olanlarınızı da şimdiden kutluyor, başarılar diliyorum" dedi.

2018-2019 öğretim yılı spor müsabakalarının Aksaray'da yapılan Türkiye finalinde "İşitme Engelli Okullar Spor Oyunları"na katılan Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin elde ettikleri dereceler:

Lise Genç Kızlar Atletizm yarışmalarında Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinden 100 metre ve 200 metre koşuda Neşe Yüksel, yüksek atlama ve uzun atlamada Gözdenur Örencik, gülle atma ve disk atmada Çağla Yasarov, 4x100 metre bayrak koşusunda da Dilek Köse, Yonca Çoban, Neşe Çetin ve Gözdenur Örencik Türkiye birincisi oldu.

Lise Genç Erkekler Atletizm yarışmalarında ise 200 metre ve 400 metre koşuda Alperen Aslan, 800 metre ve 1500 metre koşuda Fırat Taşpınar, yüksek atlamada Yusuf Alyüz, disk atmada Ali Çetinkaya, 100 metrede Murat Susuz, gülle atmada Bilal Çiftçi, uzun atlamada Alperen Şener, 4x100 bayrak koşusunda ise Murat Susuz, Fırat Taşpınar, Alperen Şener ve Alperen Aslan Türkiye Birincisi olurken Lise Genç Kızlar Basketbol Takımından Gözdenur Örencik, Çağla Yasarov, Neşe Yüksel, Yonca Çoban, Dilek Köse, Elif Turgut, Selin Haliloğlu, Nuran Opuz ve Fatmanur Bavli; Lise Genç Erkekler Basketbol Takımından da Alperen Şener, Murat Susuz, Fırat Taşpınar, Murat Mertcan Güneş, Bilal Çiftçi, Selahattin Paksoy, Osman Doğukan Afacan, Yunus Bilen, Furkan Susuz, Yusuf Alyüz, Ali Çetinkaya ve Alperen Aslan Türkiye ikinciliği elde etti.

Nilüfer İpek Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğrencisinin Derecesi

Nilüfer İpek Özel Eğitim Uygulama Okulu 12. Sınıf Öğrencisi Numan Eren ise 2019 Yüzme Özel Çocuklar Türkiye Şampiyonasında serbest stilde 800-1500 metrede Türkiye birinciliği, 100-200 metrede Türkiye ikinciliği elde etti. Başarılı öğrenci önümüzdeki yıl yapılacak olan Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor.  

"Esere Saygılı, Korsana Karşıyız" Yarışmasında Türkiye Birincisi Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden

Dülger, özel eğitim öğrencilerinin ardından Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Rabia Sinem Işık ve Okul Müdürü Abdurrahman Kaya'yı makamında kabul etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları İLESAM ve MEB işbirliğinde ortaklaşa düzenlenen "Esere Saygılı, Korsana Karşıyız" konulu 5. Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışmasında afiş alanında Türkiye birinciliği elde eden başarılı öğrenciyi tebrik eden Dülger, derece elde eden başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 

16-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.