BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE DERECESİ ELDE EDEN OKULLARIMIZDAN DÜLGER´E ZİYARET

TÜRKİYE DERECESİ ELDE EDEN OKULLARIMIZDAN DÜLGER´E ZİYARET

2017-2018 öğretim yılı spor müsabakalarının Samsun’da yapılan Türkiye finalinde “ İşitme Engelli Okullar Spor Oyunları” nda Türkiye derecesi elde eden Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri ile “Güvenli İnternet Günü” kapsamında “Daha iyi bir internet seninle başlayacak değerlerine sahip çık!”  konulu kutu oyunu tasarlama yarışmasında Türkiye derecesi elde eden Altıparmak Fethi Açançiçek Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve okul müdürleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’i makamında ziyaret etti. 

Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinden; Lise Genç Kızlar Atletizm yarışmalarında: 100 metre koşuda Yonca Çoban, 400 metre ve 800 metre koşuda Güleser Kurdaş, uzun atlama ve yüksek atlamada Gözdenur Örencik, disk atmada Özge Yakar Türkiye Birincisi olurken gülle atmada Elif Çakırtaş Türkiye İkinciliği elde etti. Lise Genç Erkek Masa Tenisi yarışmasında ise Özay Agar, Muhammet Karataş ve Semih Korkmaz Türkiye Birinciliği elde etti. 

Ayrıca Lise Genç Kızlar ve Genç Erkekler Basketbol Takımı’nda da Türkiye ikinciliği elde eden Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerini göstermiş oldukları üstün gayret ve çabalarından dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Öğrencilerimiz okul sporlarının Türkiye finalinde Bursa’yı en iyi şekilde temsil ettiler ve katıldıkları birçok dalda da başarı gösterdiler. Bu bizleri son derece mutlu etti. Bildiğiniz gibi sportif beceri, bilimsel beceri ve ahlaki davranış becerisi bir sporcuda bulunması gereken en önemli meziyetlerdendir. Öğrencilerimizde bu becerilerin üçünün de bir arada olması beni ziyadesiyle memnun etti. Çocuklarımızı ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi. 

Altıparmak Fethi Açançiçek Ortaokulu öğrencilerinden Salih Emre Yelbey, Ege Yeşilırmak, Safa Arslan “Güvenli İnternet Günü” kapsamında “Daha iyi bir internet seninle başlayacak değerlerine sahip çık!”  konulu kutu oyunu tasarlama yarışmasında “Pc Word Mino” adlı oyunu tasarlayarak Türkiye Birinciliği elde ettiler.  Tasarım, bilişim, zeka ve becerinin bir arada yer aldığı oyunda internet kullanımıyla ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan öğrenciler, Türkiye Birinciliği ödüllerini ve belgelerini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet ARSLAN’dan aldılar. 

Yarışmalarda başarı gösteren tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

09-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.