Haberler TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ ORTAOKULU AB COMENIUS PROJE ORTAKLARI BURSA’DA

TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ ORTAOKULU AB COMENIUS PROJE ORTAKLARI BURSA’DA

Türkiye Kömür İşletmeleri Ortaokulu, hazırlamış olduğu AB Comenius projesinin proje ortakları olan Bulgaristan ve Çek Cumhuriyetinden gelen misafirleri Bursa’da ağırladı.

 

Türkiye Kömür İşletmeleri Ortaokulu, hazırlamış olduğu AB Comenius projesinin proje ortakları olan Bulgaristan ve Çek Cumhuriyetinden gelen misafirleri Bursa’da ağırladı.

Avrupa Birliği Bakanlığınca yürütülen 2012 yılı Hayat Boyu Öğrenme/Comenius Programı kapsamında Türkiye kömür İşletmeleri Ortaokulu’nun hazırladığı "Natur€ducation" isimli proje çalışmaları kapsamında Bulgaristan ve Çek Cumhuriyetinden gelen misafirler, Bursa’da geçirdikleri 5 gün boyunca ilimizin tarihi ve kültürel zenginliklerini görme fırsatı buldular.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de bir nezaket ziyareti gerçekleştiren misafir eğitimciler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ensar Manav tarafından ağırlandılar. Ev sahibi ve proje ortağı Türkiye Kömür İşletmeleri Ortaokulu Müdürü Erkan Sevindik, misafir eğitimcilerin AB projesi kapsamında gerçekleştirdikleri Türkiye ziyareti süresince projeyle ilgili çalışmalar gerçekleştirildiğini ve bundan sonraki süreç için planlamalar yapıldığını belirtti. AB projelerinin koordinesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ensar Manav da, AB projeleri ve bu kapsamda gerçekleştirilen karşılıklı ziyaretlerle dostlukların arttığını, ülkemizin tanıtımının en iyi şekilde yapıldığını ve eğitime büyük katkı konduğunu belirtti.

1523-15241523-1524

 Yayın:16.11.2012 - Güncelleme:16.11.2012 - 15:44 - Görüntülenme:512 - İlgili Birim : BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BL. - İlgili Birim Telefonu : 0224-2567000-193