BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI TURNUVASININ BURSA İL FİNALİ YAPILDI

TÜRKİYE ÖĞRETMENLER KUPASI TURNUVASININ BURSA İL FİNALİ YAPILDI

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, resmî ve özel her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası Turnuvasının Bursa İl Finali Osmangazi Belediyesi Dikkaldırım Spor Salonunda düzenlenen törenle yapıldı. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Sporları birimi tarafından koordine edilen turnuvanın ilçe finallerinin ardından yapılan il finalleriyle birinci olan takımlar belirlendi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal'ın de yer aldığı törene İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Uzun ve Necat Dişçi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı. 

Türkiye Öğretmenler Kupası Turnuvası Bursa İl Finali, Futsal, Basketbol, Voleybol Erkekler, Voleybol Bayanlar, Masa Tenisi Erkekler ve Masa Tenisi Bayanlar olmak üzere toplam 6 kategoride gerçekleştirildi. 

17 ilçeden 54 takım ve 414 öğretmenin mücadele ettiği Bursa İl Finallerinde müsabakalar büyük mücadelelere sahne oldu.  Müsabakalarda yer alan öğretmenler hem spor yaptılar hem de eğlendiler. 

Türkiye Öğretmenler Kupası Turnuvasının öğretmenlere büyük bir motivasyon sağladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Bakanlığımızın hazırlamış olduğu Eğitim 2023 vizyonuna bakıldığında görülecek ki öğretmeni merkeze alan yani rol model olma noktasında bizler için en değerli olan, çocuklarımıza en yakın olan öğretmenlerimizi de akademik, sosyal ve sportif faaliyetlerle desteklemek amaçlanıyor. Bu nedenle turnuvanın öğretmenlerimizin arasındaki dostluk - arkadaşlık duygularını geliştirip tanışma noktasında olumlu katkılar sağladığını düşünüyorum." şeklinde konuştu. 

Dülger, okullar arasındaki iletişimin güçlendirilmesine ve sportif etkinliklerle spora olan ilginin artırılması, sporun geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı turnuvaya katılan tüm ekipleri ve öğretmenleri kutladı. Dülger, "Benim için katılan tüm ekiplerimiz şampiyon olmuştur. Ancak turnuvanın statüsü gereği birinci seçilen ekiplerimiz Türkiye finallerinde bizi temsil edecekler. İl şampiyonu olan takımlarımızı tebrik ediyor; ekiplerimize Bölge ve Türkiye Finallerinde başarılar diliyorum" dedi. 

Sporu bütün öğrenci ve gençlerle buluşturmak için yıl boyunca özveriyle çalıştıklarını ifade eden Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası'na katılan öğretmenlerin müsabakalara katılarak hem topluma hem de tüm öğrencilere rol model olduklarını belirtti. Uysal, müsabakalarda yer alan öğretmenleri tebrik etti. Bursa'yı temsil etme hakkı kazanan takımlara da başarılar diledi.

Program turnuvada yarışan öğretmenlere katılım belgesi ve madalya verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.  

İl Finalinde; Futsalda Yıldırım İlçesinden 14, Basketbolda Osmangazi İlçesinden 4, Voleybol Bayanlarda Karacabey İlçesinden 9, Voleybol Erkeklerde Yıldırım İlçeden 12, Masa Tenisi Bayan ve Erkeklerde Nilüfer İlçesinden 5'er öğretmen bölge finallerinde yarışacak. Bölge finallerinin ardından Türkiye Finali gerçekleştirilecek. Öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.