BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULU ŞEHRİN ÖĞRENCİLERİ HAYALLERİNE UÇUYOR

ULU ŞEHRİN ÖĞRENCİLERİ HAYALLERİNE UÇUYOR

Ortaöğretimde okuyan öğrencilerin, kendi kültürleri hakkındaki farkındalıklarını arttırmak amacıyla hayata geçirilen “Ulu Şehirden Hayaline Uç” projesinin ödül töreni BTSO Eğitim Vadisi Oğuz Kaan Köksal Salonunda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin; Bursa’nın kültürel değerlerini, el sanatlarını, tarihini ve bugünkü modern yüzünü İngilizce tanıtan 3’er dakikalık videolarla katıldıkları yarışmanın ödül töreni İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, Kanada Eğitim Bakanlığı Yetkilisi, ISE World’ten misafirler, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bursa’nın tanıtımına katkı sağlayarak, öğrencilerin sosyal girişimciliklerinin önünü açan projede, küreselleşen dünyada öğrencileri yabancı dil kullanarak kendilerini ifade edebilmeleri konusunda bilinçlendirmek ve mevcut yurtdışı eğitim olanaklarını tanıtmak hedefleniyor.

Projeye destek veren ve katılım gösteren herkese teşekkürlerini sunarak sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Müdürlüğümüz ile ISE World arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen Ulu Şehirden Hayaline Uç Projesi ile ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerimiz İngilizce olarak çektikleri 3’er dakikalık videolarla Bursa’nın tarihi güzelliklerini, kültürel değerlerini anlattılar. 50 binin üzerinde oyun kullanıldığı yarışmamızda oylamanın ardından bir eleme yapıldı. Sonrasında uzman bir ekip videolarımızı inceleyerek bir sıralama oluşturdu. Kanada’ya sadece bir okulumuz gidebilecek olsa da projeye destek veren tüm okullarımız bizim gözümüzde birincidir. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize katılımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Programa katılan Kanada Eğitim Bakanlığı Yetkisi Mitch Londry, “Öğrencilerinizin büyük emekler vererek özenle çektikleri videoları izledikten sonra burada olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirmek istiyorum. Eski bir okul müdürü ve eğitici olarak yer aldığım bu projede öğrencilerimiz, teknolojiyle, İngilizce dil becerilerini, görsel ve işitsel dil becerilerini, güzel sanatlar, tarih, dil ve coğrafya becerilerini kullanma fırsatı buldular. Bu eğitim projesinin gerçekleşmesine imkan sağlayan başta Milli Bakanlığımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, ISE World Kurumu Yetkililerine, projede emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Proje kapsamındaki kazanımların gelecekte öğrencilerimize katkı sağlayacağına inanıyorum.  Projeyi kazanan ekibimizle Kanada’da eğitim kurumlarımızı ziyaret edeceğiz. Onları Kanada’da da ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz, Uluslararası Proje Uzmanı Zehra Özkan ve ISE World Kurumu Marmara Bölge Koordinatörü Büşra Baytekin Oral’a projeye katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi

2012 yılından itibaren başarıyla yürütülen Bakanlık ödüllü projede öğrencilerin kendi kültürünü yakından tanıma ve tanıtma imkanı bulduklarını belirten ISE World Kurumu Marmara Bölge Koordinatörü Büşra Baytekin Oral, katılım gösteren ve projeye destek olan herkese teşekkür etti.

Ulu Şehirden Hayallerine Uç Proje yarışmasına katılan 100 videodan halk oylamasıyla birincilik ödülünü almaya hak kazanan Bursa Anadolu Lisesi ekibi “ Green City” videosuyla Kanada’ya 5 günlük seyahat etme hakkı kazandı. “Let the City Seduce You” videosuyla Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi ikinci, “This City İs Mine And I’m Free Here” videosuyla Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise üçüncülük elde etti.  Törende ilk 20’ye giren okullara jüri özel ödülü verildi.

26-02-201926-02-201926-02-201926-02-201926-02-201926-02-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.