BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜRDÜN MESLEKİ EĞİTİM HEYETİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

ÜRDÜN MESLEKİ EĞİTİM HEYETİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

Türkiye ile Ürdün arasında mesleki ve teknik eğitimde işbirliği çalışmaları kapsamında incelemelerde bulunmak üzere Ürdün Planlama Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, Sosyal Kalkındırma Bakanlığı ve Ürdün Sanayi Odası katılımcıları ile TİKA yetkilileri ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü yetkililerinden oluşan heyet 09 -10 Mayıs 2018 tarihlerinde ilimizi ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Heyet ilk ziyaretini İnegöl’e gerçekleştirdi. Heyeti karşılayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, dost ve kardeş bir ülkeden yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İlçe genelindeki mesleki eğitimle ilgili istatistiki bilgileri de paylaşan Bilican, özellikle sektörel anlamda İnegöl’ün bir mobilya kenti olduğuna vurgu yaparak bu alanda ilçede tematik bir mobilya okulunun kurulduğunu belirtti. Bilican heyete, Türkiye’de ve İnegöl’de mobilya sektörüne yön verecek kişiler yetiştirmek, sektörün ihtiyaç duyduğu mesleğinde iyi yetişmiş, piyasaya uyumlu iş analizi yapabilen, gelecekte sektör ile bütünleşmiş kişiler yetiştirmek hedefleriyle açılan Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin (Tematik Meslek Lisesi) eğitim birimlerini ve atölyelerini gezdirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de ziyaret gerçekleştiren heyeti Mesleki Eğitim Bölümünden Sorumlu Şube Müdürü Bülent Altıntaş karşıladı. İlimizdeki mesleki eğitim okulları ve özellikle ilimizdeki mesleki eğitimin sektörle yaptığı işbirliği çalışmaları hakkında bilgiler veren Altıntaş, mesleki eğitim konusunda Bursa’nın Türkiye genelinde önemli bir yerde bulunduğunu belirtti. Bu anlamda Ürdün mesleki eğitim sistemine gereken katkının verilebileceğini ve her türlü işbirliğine hazır olduklarını bildirdi.

Ardından heyet, Kimya Teknolojisi alanını incelemek üzere Yeşilyayla Meslekli ve Teknik Anadolu Lisesine, Giyim Üretim Teknolojisi alanı ile Tekstil Teknolojisi alanlarını incelemek üzere Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret gerçekleştirdi. 

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.