BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAVUZSELİM MAHALLESİNE 32 DERSLİKLİ OKUL İÇİN İMZALAR ATILDI

YAVUZSELİM MAHALLESİNE 32 DERSLİKLİ OKUL İÇİN İMZALAR ATILDI

Yavuzselim Mahallesinde eğitim veren okulun yıkılarak yerine yapılacak olan 32 derslikli Yavuz Selim Ortaokulunun protokol imza töreni Heykel Valilik Binasında yapıldı.

Törene Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve  Hayırsever İşadamı Yılmaz Avşar  katıldı.

İçerisinde çok amaçlı salon, jimnastik salonu, kütüphane gibi sosyal donatıları bulunacak olan okulla ilgili bilgi veren Vali Küçük, 3 milyon lirasının Hayırsever İşadamı Yılmaz Avşar tarafından geri kalanının ise Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapılacağını belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, Yavuzselim Mahallesinde çocuk nüfusunun yoğun olduğu ve bu sebeple de okul ihtiyacının elzem olduğu bölgelerden biri olduğuna vurgu yaptı. Yapılacak okulun bölgenin eğitim öğretim ihtiyacının karşılanması konusunda büyük önem taşıdığını ve okulun en kısa sürede yapımının tamamlanacağını belirten Aktaş, Bursa’da belediyelerin ve hayırseverlerin katkılarıyla çok sayıda okul yapıldığını söyledi. Aktaş, Bursa’ya hayırlı olması dilekleriyle emeği geçen herkese teşekkür etti.  Konuşmaların ardından imzalar atıldı.

18-05-201818-05-2018

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.