BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİŞEHİR’DE 24 DERSLİKLİ OKUL VE ATÖLYE AÇILIŞI

YENİŞEHİR’DE 24 DERSLİKLİ OKUL VE ATÖLYE AÇILIŞI

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ve protokol Yenişehir’de okul açılış törenine katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger: “Bir devrin izlerini taşıyan, ilk defa hutbenin okunduğu bu kadim ilçede, şehrimizin adının verildiği bir okulun açılış töreninde olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirerek sözlerime başlamak istiyorum. Ecdadımız bu topraklara adım atarken gelecekte tüm Dünya’ya örnek olacak ve her geçen gün devlet ve millet olarak gönüllerimizde yer alacak, masumların yanında olma, adalet, kardeşlik ve eğitim anlamında da iyi insan ve iyi devlet adamı yetiştirebilmenin temellerini atıyordu. Bakanlığımızın 2019 hedefleri olan; tekli eğitime geçiş, derslik başına düşen öğrenci sayısı, okul öncesinde okullaşma oranı gibi başlıkların birçoğunu Yenişehir İlçemiz tamamlamış durumda. Bu başarının temelinde ilçe bürokratlarımızın uyumlu çalışmaları en önemli etkenlerden biri arasında. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Şehit Yunus Bal Ortaokulumuz 7500 metrekare alan üzerine kurulu, 3900 metrekare kapalı alana sahip, 24 derslik ve 720 öğrenci kapasiteli.  2280 metrekare arsa alanı 110 öğrenci kapasiteli Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin pratik eğitim atölyesinin de açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Yatırımların tüm ilçelerimizde de artarak devam etmesi bizleri son derece mutlu ediyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ” dedi. 

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin konforlu ve modern binalarda eğitimlerini gerçekleştirebilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Okulumuz ilçemizde çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Motor Atölyesini de bugün ilçemize kazandıracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ise toplu açılış töreni gerçekleştirilen Yenişehir’de çok güzel eserlerin ortaya çıktığını belirterek yatırımlardan duyduğu memnuiyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: “ Çok güzel eserleri Yenişehir’e kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle okulumuzun şehidimizin ismini taşıması oldukça anlamlı. Bugün burada Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Taziye Evi, Köy Konağı, lojman, 24 derslikli okul ve lisemize motor atölyesi gibi birçok tesisi ilçemize kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Protokolün ve şehidimizin ailesinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından tören sona erdi.

06-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-2018

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.