BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİŞEHİRLİ ÖĞRENCİLER DEĞERLERİMİZ İÇİN YAZDI

“Bir Hikâye Bir Şiir de Benden” isimli, ilkokul 4. sınıftan itibaren ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan proje sonucu seçilen hikâye ve şiirler “Bir Hikâye Bir Şiir de Benden” ismiyle kitaplaştırıldı.
YENİŞEHİRLİ ÖĞRENCİLER DEĞERLERİMİZ İÇİN YAZDI

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerde milli, manevi ve ahlaki değerlerin farkındalığını arttırmak için, seçili konulardan oluşan hikâye ve şiir yarışması düzenledi. “Bir Hikâye Bir Şiir de Benden” isimli, ilkokul 4. sınıftan itibaren ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan proje sonucu seçilen hikâye ve şiirler “Bir Hikâye Bir Şiir de Benden” ismiyle kitaplaştırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı ziyaret eden Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, değerlerimizin her geçen gün bozulmaya yüz tuttuğu günümüzde öğrenciler arasında doğruluk, dürüstlük, fedakârlık, ahde vefa, cömertlik, sabır, hoşgörü, yardımseverlik, saygı, sevgi, adalet ve merhamet konularında farkındalık oluşturmak adına başlatılan projenin meyvesi olan kitabı yayımlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da, değerlerimizi pekiştirecek güzelliklerle bezeli hikâye ve şiirleri içeren “Bir Hikâye Bir Şiir de Benden” isimli şiir ve hikaye kitabında eseri olan ve projeye eser gönderen tüm öğrencilere teşekkür etti. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğretim kadar eğitim ayağı ile öğrencilerin bizi biz yapan değerlerimizle yetiştirilmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Sarıkaya, benzeri projelerle öğrencilerin değer yargısı yüksek bireyler olarak yetiştirilmesine katkı koymaya devam edeceklerini belirtti.

Daha sonra Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’ya yarışmaya katılan öğrencilerin seçme eserlerinden oluşan “Bir Hikâye Bir Şiir de Benden” isimli kitabı hediye etti.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.