BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÜKÜMLÜLER BURSA’DA EĞİTİME VE GÖNÜLLERE RENK KATACAK

YÜKÜMLÜLER BURSA’DA EĞİTİME VE GÖNÜLLERE RENK KATACAK

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında okullara yükümlüler tarafından bakım yapılıyor. Bursa Başsavcısı Uğurhan Kuş, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan Güler, denetimli serbestlik hizmetleri kapsamında yürütülen çalışmalar çerçevesinde Selçukgazi İlk ve Ortaokulu’nda yarıyıl tatilinde okullarda tadilat yapan yükümlüleri ziyaret etti. 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı işbirliği ile yükümlüler tarafından yarıyıl tatilinde okullarda boya-badana, sıra-masa tamir, tadilat vb. bakım ve onarımlar yapılmaya başladı. Bu çerçevede Osmangazi’ye bağlı Selçukgazi İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen bakım çalışmalarına katılan Bursa Başsavcısı Uğurhan Kuş ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger yükümlülerle birlikte okulda boya yaptı. Ayrıca Selçukgazi İlk ve Ortaokulunda yapılan sıra, masa vb. tefrişat konusundaki tadilat işlemleri Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan yükümlüler tarafından gerçekleştiriliyor. 

Denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülerin destek vereceği okullarda tadilat ve çevre düzenleme çalışmaları yarıyıl tatili boyunca tüm yurtta gerçekleştirilecek.  Türkiye´de 81 ilde bin 909 eğitim öğretim kurumunda yaklaşık 5 bin yükümlü okullarda boya, badana, elektrik, tesisat işleri gibi tadilat çalışması yapacak. Bursa’da ise yarıyıl tatili boyunca 40 okulda, 380 yükümlü bu faaliyetlerde ücretsiz olarak yer alacak. 

Sosyal sorumluluk kapsamında uygulamaya konulan proje ile denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülerin gönül rızasıyla topluma, öğrencilere faydalı olmak adına eğitime katkıda bulunmaları amaçlanıyor. 

21-01-201921-01-201921-01-201921-01-201921-01-201921-01-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.