Haberler ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ ÇOCUKLAR İŞ ATÖLYESİ ÖZEL EĞİTİM OKULU İNŞAATINDA SONA DOĞRU

ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ ÇOCUKLAR İŞ ATÖLYESİ ÖZEL EĞİTİM OKULU İNŞAATINDA SONA DOĞRU

Bursa Valisi Şahabetti Harput, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile Eğitime %100 Destek kapsamında Torunlar Şirketler Gurubu tarafından Osmangazi İlçesi Çeltik Mahallesinde yaptırılan Zihinsel Özürlü Çocuklar İş Atölyesi Özel Eğitim Okulu inşaatını ziyaret etti.

 

Bursa Valisi Şahabetti Harput, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile Eğitime %100 Destek kapsamında Torunlar Şirketler Gurubu tarafından Osmangazi İlçesi Çeltik Mahallesinde yaptırılan Zihinsel Özürlü Çocuklar İş Atölyesi Özel Eğitim Okulu inşaatını ziyaret etti.

Yapılan okulun önemine vurgu yapan Vali Şahabettin Harput ülkemizde %12 oranında engelli vatandaş bulunduğunu, bu vatandaşlara psikolojik destek verme ve kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacak bir eğitim vererek ailelerin üzerindeki yükü hafifletmenin devletin önemli bir görevi haline geldiğini belirtti.

Bursa’da son yıllarda eğitime önemli yatırımlar yapıldığını belirten Şahabettin Harput, “İlimizde Devlet ve millet işbirliğini en güzel örnekleri sergileniyor. Hayırseverlerimiz eğitimin altın zincirine halkalar eklemeye devam ediyorlar. Bu okulumuzda bunun güzel örneklerinden birisidir. Bu okulu yaptıran Aziz Torun başta olmak üzere tüm hayırseverlerimizi kutluyorum” dedi.

Ziyarete katılan Aziz Torun ise Torunlar Şirketler grubu olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Bursa için acil ihtiyaç haline gelen özürlüler okulunu yapmaya karar verdiklerini, daha önce de bu kapsamda bazı projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Bursa’nın hayırseverler konusunda şanslı olduğunu belirten Atilla Gülsar, “Bu okul zorunlu eğitim çağı dışında kalan zihinsel engellilerin becerilerini geliştirerek hayata kazandırılması amacını taşıyor. Zihinsel engelli çocuklarımızın özel eğitim şartlarına sahip olması halinde birçok başarıya imza atabileceklerine ve istihdama katkı sağlayabileceklerine inanıyoruz” dedi.

Osmangazi İlçesi Çeltik Mahallesinde bulunan 12.955 m2 arsa üzerine zemin + 1 katlı olarak Torunlar Şirketler Grubu tarafından yaptırılan Zihinsel Özürlü Çocuklar İş Atölyesi Özel Eğitim Okulunda günde 150 birey yararlanabilecek. İzmir, Karabük ve İstanbul’dan sonra açılan 4. okul olacak olan okulun en kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Toplam maliyet ise yaklaşık 7 milyon TL olarak öngörülüyor. Okulda 13 adet atölye, 3 adet derslik, kütüphane, revir, yemekhane, kafeterya ve toplantı salonu bulunuyor.

139613971395

 Yayın:24.09.2012 - Güncelleme:24.09.2012 - 14:59 - Görüntülenme:1589 - İlgili Birim : Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü - İlgili Birim Telefonu : 0.224.2567000