BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1. VE 5. SINIFLARA DERS ZİLİ ERKEN ÇALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan uyum eğitimi programı kapsamında İlkokul 1. Sınıfa kayıt olan öğrenciler ile 5. sınıf öğrencileri 8 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacak.
1. VE 5. SINIFLARA DERS ZİLİ ERKEN ÇALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan uyum eğitimi programı kapsamında İlkokul 1. Sınıfa kayıt olan öğrenciler ile 5. sınıf öğrencileri 8 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacak.

Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da da ilkokul 1. Sınıfa başlayacak öğrenciler ile 5. sınıf öğrencileri için ders zili bir hafta erken çalacak. MEB tarafından uygulamaya konulan uyum programı kapsamında Bursa’da yaklaşık 45 bin öğrenci 8 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacak.

Minik öğrencilerin ve ailelerin heyecanlarını paylaştıklarını belirten Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “1. sınıf ve 5. sınıf öğrencilerimiz pazartesi günü uyum programı kapsamında eğitimlerinin ilk basamağına adım atacaklar. Bir hafta boyunca okullarını, öğretmenlerini ve sınıf arkadaşlarını tanıyacaklar. Eğitim öğretim yılının hem öğretmenlerimiz, hem de öğrencilerimiz için güzel geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Okulların açılmasına az bir süre kala velilerin de en az çocuklar kadar heyecan yaşadığını ifade eden Sarıkaya, “Bazı velilerimiz bu duyguyu ilk defa yaşıyor ve tatlı bir telaş içerisindeler. Eğitim süreci, işbirliğinin en üst düzeyde olması gereken bir süreçtir. Velilerimizin çocuklara ‘okula başlamanın’ doğal bir olay olduğunu anlatmaları, ilk günlerinde onları yüreklendirmeleri hem kendilerine hem çocuklara hem de bizlere yarar sağlayacaktır” dedi.

Bugün eğitim yaşamına ilk adımı atan çocukların gelecekte ülkeyi yönetecek kişiler olacağına işaret eden Veli Sarıkaya, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın bedenen, zihnen ve ruhen olgunlaşması için gerekli ortamı hazırlamak, başta anne-babalar olmak üzere tüm büyüklerin ve biz eğitimcilerin görevidir. İnançlı, sağlam karakterli, insan ve diğer yaratılanların haklarına saygılı nesiller yetiştirmek, yarınlarımızın garantisi olacaktır” dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, ayrıca Anaokulu öğrencilerinin de uyum programı çerçevesinde 8 Eylül Pazartesi günü okullarına başlayacağını söyledi.

7358

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.