BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1200 ÖĞRENCİYE BİSİKLET DAĞITILDI

1200 ÖĞRENCİYE BİSİKLET DAĞITILDI

Sağlık Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu fiziksel aktiviteyi teşvik projesi kapsamında Bursa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ilk ve ortaokul kademesinde bulunan öğrencilere toplam 1200 adet bisiklet dağıtıldı.

Vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği bisiklet dağıtım törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya katıldı.

Bakan Müezzinoğlu " Türkiye genelinde 65 bin bisiklet dağıtımını bugün tamamlıyoruz. Halkımıza bisiklet kültürünü yerleştirip, hareket eden sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum hedefliyoruz. Okul kantinlerinde yavrularımızın tükettiği besinler mutlaka sağlıklı olmalı. İyi bir kahvaltı ile güne başlayın, hareket edin ve kötü alışkanlıklardan uzak durun." dedi.

Vali Karaloğlu " Ben öncelikle tüm yavrularımızın bir kez daha ´23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını´ kutluyorum. İçinde bulunduğumuz ´Çocuk Haftası´ münasebetiyle dağıtımını gerçekleştirdiğimiz bu bisikletler inşallah toplumda fiziksel aktiviteyi bir yaşam biçimine döndürmek adına başlangıç olur. Sağlık Bakanlığımız artık sadece hastalığı tedavi eden değil, toplumu da sağlıklı tutabilen önceliği sağlık hizmetlerine önem veren bir Bakanlık konumuna Sayın Bakanımın liderliğinde geldi. Ben bu gerçekleştirdiğimiz aktiviteler dolayısıyla İlin Valisi olarak kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bugün bisiklet dağıtımını yapacağımız yavrularımızın ve tüm kullanıcılarının bisikletleri ile kendilerine ayrılan yerlerde binmelerini istirham ediyorum. Ayrıca diğer araç sürücülerinin de bisiklet kullanıcılarına trafikte saygı duymalarını hatırlatıyor, törenimize katılan herkesi saygıyla selamlıyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da, sağlıklı yaşam, spor kültürü ve hareket bilincinden bahsederek bu tür spora teşvik projelerinin akademik başarının önünü açacağını belirterek Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkürlerini iletti.

25-04-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.