BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

17 YIL SONRA GELEN TEŞEKKÜRNAME

17 YIL SONRA GELEN TEŞEKKÜRNAME

Kosova Bursa Fahri Konsolosu Fahrettin Gülener, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz, Kosova Gilan Ortaokulu öğretmenlerinden Dajuriye Saçiri ve beraberindeki heyet İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı ziyaret etti.

Gilan Abaz Ajeti ( Kosova Gilan Ortaokulu) Okul Müdürü Hetem Kosumi ve Okul Aile Birliği Başkanı Rabit Sadiku’nun göndermiş olduğu teşekkür belgesi Kosova Gilan Ortaokulu öğretmenlerinden Dajuriye Saçiri tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’ya takdim edildi.

1999 yılında Kosova Savaşı esnasında Bursa’ya mülteci olarak gelen ve eğitim hakkından yoksun kalan 110 ilkokul ve ortaokul öğrencisine, unuttukları alfabelerini tekrar öğreten ve tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Bursa adına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’ya bir teşekkürname belgesi takdim ettiler.

Veli Sarıkaya, bu vefa örneği timsali nazik ziyaretlerinden dolayı Dajuriye Saçiri’ye teşekkür ederek: “Bir zamanlar aynı medeniyetin birer parçası olan Türkiye ve Kosova halklarının kardeş olduğunu ve bu yapılan hizmetin kardeşlik hukuku gereği yerine getirildiğini dile getirdi.”

07-04-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.