BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1.ULUSAL LİSELER PATENT VE FAYDALI MODEL YARIŞMASI TANITIM WEBİNARI YAPILDI

1.ULUSAL LİSELER PATENT VE FAYDALI MODEL YARIŞMASI TANITIM WEBİNARI YAPILDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerde öğrenim gören öğrenciler ile öğretmenlerine yönelik "1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması" tanıtım semineri Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve TÜRKPATENT Başkanı Prof.Dr. Habip Asan'ın katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından organize edilen "1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması"na Bursa'dan katılımı artırmak ve özellikle sınai mülkiyetin korunması hususunda farkındalık oluşturmak amacıyla Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu iş birliğiyle çevrimiçi ortamda bilgilendirme semineri düzenlendi. 19 Ocak Salı günü saat 11.00'de gerçekleştirilen bilgilendirme seminerine Bursa'daki tüm ortaöğretim kurumlarından birer temsilci olmak üzere toplam 370 öğretmen katıldı.  

Seminerin açılış konuşmasını yapan Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Günümüzde ülkelerin rekabetçi konumlarını devam ettirebilmesi, yenilikçi atılımlar yapabilmesi ve yüksek katma değerli ürünler üretebilmesi için artık alın terinden ziyade akıl teri dökülmesi gerekiyor." dedi.   

Fikri ve sınai mülkiyetin korunmasının öneminin gittikçe arttığını ifade eden Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan da çocuklarda ve gençlerde bu konuda küçük yaşlardan itibaren farkındalık oluşturulması gerektiğini belirtti.   

Sınai Mülkiyet Uzmanı Semih Saraç tarafından patent ve faydalı model kavramları çerçevesinde bilgilendirme yapılan seminerde 1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması hakkında da bilgi verildi. 

19-01-202119-01-202119-01-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.