BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya´nın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı
2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Kıymetli Meslektaşlarım,

“Gayemiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizi birey olma bilincine sevk eden, onların birer vatandaş olarak ülkelerine ve milletine faydalı olma bilinciyle yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemidir.”

Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.

Yürekleri pırıl pırıl tertemiz olan ve gözlerindeki umut ışıkları ile anne babalarının kucaklarından sizlerin bilgisine ve vicdanınızın diline emanet edilen, ülkemizin geleceğini oluşturacak sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakârlıkla çalışacağınıza tüm kalbimle inanıyorum. Başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağımıza ve bu yolda emin adımlarla yürüyeceğimize olan inancım ve güvenim tamdır.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlayacağımız bu günlerde siz velilerimizin heyecanı kat kat artmaktadır. Büyük emeklerle yetiştirdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz kıymetli evlatlarımızın, daha güzel yarınlara ulaşması için umutlar taşımaktasınız. Evlatlarınızdan beklediğiniz bu başarıların gerçekleştirilmesi yönünde bizlerle birlikte hareket etme yönündeki istek ve kararlılığınızı biliyor; onların istenmeyen ortam ve davranışlardan uzak tutulması amacıyla öğretmenlerimizle ve bizlerle işbirliğinizin artarak devam etmesini diliyorum.

Her yıl gündeme gelen bir konu hakkında siz değerli velilerimizi bilgilendirmek isterim. Okula kayıt dönemlerinde velilerimizin okula kayıt parası adı altında bağış yapmaya zorlandıkları yönünde duyumlar almaktayız. Anayasamızın “Eğitim ve öğretim hakkı ve ödevi” başlıklı 42. maddesine aykırı bir davranış olan bu konunun müdürlüğümüz tarafından ciddi bir şekilde takip edildiğinin siz değerle velilerimiz tarafından bilinmesinde fayda görüyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler ülkemizin yakın geleceğinin yapı taşları ve uzak geleceğinin mimarları olacaksınız. Nitelikli birer birey olarak yetişmek ve bir meslek sahibi olma yönünde hedefleriniz mevcut. Bu hedefleri ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok bilgi almalısınız. Ancak unutmayınız ki okulunuzun aynı zamanda sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgi aşılayan, arkadaşlık duygularını pekiştiren ve faydalı bir birey olmanızı sağlayacak olan huzur dolu yuvanızdır. Ülkemizin dünya sıralamasında en ön sıralarda olması için okul sürecinizi araştıran, sorgulayan ve kendini sürekli yenileyerek yetişme isteğinde olmanıza bağlıdır. Daha mutlu ve güzel gelecek için her zaman siz değerli öğrencilerimizin yanında olduğumu bilmenizi isterim.

Yeni eğitim öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor ve tüm paydaşlarımıza başarılar diliyorum.

 

Veli SARIKAYA

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.