BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015 ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ İÇİN TERCİH SÜRECİ BAŞLADI

TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ SİSTEMİ (ORTAK SINAVLAR) TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARI FAALİYETE GEÇTİ.
2015 ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ İÇİN TERCİH SÜRECİ BAŞLADI

2015

ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ İÇİN TERCİH SÜRECİ BAŞLADI

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında 8. Sınıfı bitiren 41695 öğrencimiz için bügün başlayıp 16/07/2015 tarihine kadar sürecek olan tercih döneminde ;

Tercih işlemleri; Bakanlığımız, http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre, öğrenci velisi tarafından 06-16/Temmuz 2015 geçekleştirilecektir.

Tercih işlemlerinde öğrenciler 25 okula kadar tercihte bulunabileceklerdir.

Elektronik ortamda tercih işlemlerini yapamayan veliler için okul müdürlüğü, tercih işlemlerini öğrenci velisi adına, velinin doldurup imzalayarak verdiği EK-1’deki “Yerleştirme Tercihi Ön Çalışma Formu”na bağlı kalarak veli adına yapacaktır. (16/ Temmuz 2015 saat 13:00’a kadar)

Açıköğretim Ortaokulu öğrencileri ile Yurt Dışından sınava giren öğrencilerden tercihlerini Okul Müdürlüklerine onaylatma imkanı olmayanlar, Ek-2’de yer alan “Açıköğretim Ortaokulu ve Yurtdışı Yerleştirme Tercih Ön Çalışma Formu”nu APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile göndereceklerdir.(16 Temmuz 2015 Saat :13:00’a kadar), postada meydana gelecek gecikmeden öğrenci velisi sorumlu olacaktır bu öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurularını da “Açık Öğretim Ortaokulu ve Yurt Dışı Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru Ekranı” üzerinden http://odsgm.meb.gov.tr adresinden yapacaklar ve başvuru çıktıları APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile gönderilecektir.

Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylama işleminden önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır. Onaylama işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir düzeltme yapılamayacaktır.

Tercihlerin, tercih ve yerleştirme ekılavuzuna uygun olarak elektronik ortamda hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Tercih listesinden öğrenci velisi, onay işleminden ise okul müdürlüğü ile veli birlikte sorumlu olacaktır.

Elektronik ortamda onaylanan “Yerleştirme Tercih Ön Çalışma Formu” nun çıktısı alınarak okul müdürlüğü ile veli tarafından imzalandıktan sonra aslı okulda saklanacak ve bir nüshası imza karşılığı veliye verilecektir.

Tercih ve yerleştirme işlemleriyle ilgili tüm bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://eokul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır. Ayrıca; İlimiz Tercih Danışmanlığı Bürolarınca hizmet verilecek olup; danışma bürolarının kurulduğu okul ve iletişim adreslerini içeren liste duyurular bölümünde yer almaktadır.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.