BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN BAYRAMI BURSA'DA VE TÜM YURTTA COŞKU İLE KUTLANIYOR

23 NİSAN BAYRAMI BURSA'DA VE TÜM YURTTA COŞKU İLE KUTLANIYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşunun 100. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması  ile başladı.

Bursa'da Heykel'deki Atatürk Anıtı önündeki törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger Anıta çelenk sundu. Törene Sabahattin Dülger'in yanı sıra ilçe milli eğitim müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Ülkenin içinde bulunduğu hassasiyeti hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de bir dizi tedbirlere yol açan Corona Virüs salgınıyla mücadele sağlık, emniyet ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın ortak çalışmasıyla yürütülmeye devam ediyor.  Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız da bu süreci en az zararla atlatmak üzere eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla evlerinden devam etmekteler." dedi.

Dülger: 23 Nisan'ı, bu yıl evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayacağız.

Öğrencilere seslenen Dülger, "Yegâne çocuk bayramının sahibi olan sevgili çocuklarım. Okullarınıza gidemediğiniz için bu yıl bayramınızı arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle el ele tutuşarak, şarkılar söyleyerek bir arada geçiremediğiniz ve gönlünüzce eğlenemediğiniz için üzüldüğünüzü biliyorum. Ancak bazen hayatımızda yaşadığımız zorluklar, sonrasında daha güzel günleri de beraberinde getirir. Her yıl coşku ve sevinç içinde yaşadığımız 23 Nisan'ı, bu kez evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayarak tüm dünyaya göstermiş olacağız." dedi. 

Bursalılara seslenen Dülger; "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl aynı coşkuyla ancak farklı şekilde kutlayacağız. Gazi Meclisimizin açılışının 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir dizi program hazırladık. Sizleri 100. Yıla özel coşku ve sevincimize davet ediyorum. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin 100. yaşını en kalbî duygularımla kutluyorum" dedi.

23-04-202023-04-202023-04-202023-04-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.