BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta ve Bursa’da coşkuyla kutlandı.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta ve Bursa’da coşkuyla kutlandı. Bursa’daki bayram kutlamaları sabah Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başladı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini dair konuşan 23 Nisan Ortaokulu öğrencisi Nehir Bayat, “23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Biz büyüklerimizden aldığımız güç ve bilinçle yarınlarımızı şekillendireceğiz. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünya için Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Konuşmanın ardından sahne alan Tophane İlkokulu öğrencilerinden oluşan mehter takımı salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı. Mürüvvet Baş Anaokulu semazen gösterisi, Elmasbahçe Ortaokulu, Osmangazi İlkokulu ve Altıparmak Fethi Açançiçek Ortaokulu öğrencilerinin gösterileri ile program son buldu.

Program sonunda gösteri sunan öğrencileri tebrik eden Vali Karaloğlu ve protokol üyeleri öğrenciler ile fotoğraf çektirdi. Bursa´da düzenlenen diğer okul ve alanlardaki kutlamalar gün boyu devam etti.

23 Nisan23 Nisan23 Nisan

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.