BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. yıl dönümü tüm yurtta ve Bursa’da coşkuyla kutlandı. Bursa’daki bayram kutlamaları sabah Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başladı.

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın yanı sıra çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemine dair konuşmayı Zekai Gümüşdiş Ortaokulu öğrencisi Kerem Biçer, yaptı. Konuşmanın ardından Öğretmen Mehmet Aras İlkokulu Mustafa Kemal’in Kağnısı isimli gösteriyi sergiledi. Nosab İlkokulu öğrencilerinden oluşan mehter takımı büyük bir coşkuyla alkışlandı.

Akçalar Fahriye Sayarel İlkokulu Anadolu Ateşi Halk Dansları Gösterisi, Ataevler Anaokulu Bayrak Gösterisi ve Karamehmet Ortaokulu’nun Melodika Gösterileri ile program son buldu.

Program sonunda gösteriye emek veren öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Vali Münir Karaloğlu, öğrenciler ile günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

25-04-201625-04-201625-04-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.