BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bir dizi program hazırladı.

Ülkenin içinde bulunduğu hassasiyeti hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de bir dizi tedbirlere yol açan Corona Virüs salgınıyla mücadele sağlık, emniyet ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın ortak çalışmasıyla yürütülmeye devam ediyor.  Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız da bu süreci en az zararla atlatmak üzere eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla evlerinden devam etmekteler." dedi.

Dülger: 23 Nisan'ı, bu yıl evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayacağız.

Öğrencilere seslenen Dülger, "Yegâne çocuk bayramının sahibi olan sevgili çocuklarım. Okullarınıza gidemediğiniz için bu yıl bayramınızı arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle el ele tutuşarak, şarkılar söyleyerek bir arada geçiremediğiniz ve gönlünüzce eğlenemediğiniz için üzüldüğünüzü biliyorum. Ancak bazen hayatımızda yaşadığımız zorluklar, sonrasında daha güzel günleri de beraberinde getirir. Her yıl coşku ve sevinç içinde yaşadığımız 23 Nisan'ı, bu kez evlerimizden aynı coşku ve sevinçle kutlayarak tüm dünyaya göstermiş olacağız." dedi. 

Dülger'den Bursalılara Davet

Bursalılara seslenen Dülger; "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl aynı coşkuyla ancak farklı şekilde kutlayacağız. Gazi Meclisimizin açılışının 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir dizi program hazırladık. Hazırladığımız programı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizleri 100. Yıla özel coşku ve sevincimize davet ediyorum." dedi.

Çocuklar için bu anlamlı güne özel 23 Nisan fasikülleri hazırladıklarını belirten Sabahattin Dülger, fasiküllerde eğlenceli etkinler, bulmacalar ve günün anlam ve önemine yönelik çeşitli etkinliklerin yer aldığını ve fasiküllerin öğretmenler aracılığıyla tüm öğrencilere ulaştırıldığını söyledi.

Sabahattin Dülger 23 Nisan'a özel hazırladıkları programı şöyle aktardı:

"23 Nisan 2020 Perşembe Günü Saat 09.30'da Bakanlığımız TRT EBA üzerinden günün anlam ve önemine yönelik program başlayacak.

23 Nisan 2020 Perşembe Günü Saat 12.00'de tüm yurtta olduğu gibi ilimizdeki ilk ve ortaokullarımızdan halkımıza ve bilhassa çocuklarımıza 23 Nisan coşkusunu yaşatmak üzere 100. Yıl Marşımız, şarkılar ve şiirlerimiz yayınlanacak.  

23 Nisan 2020 Perşembe Günü Saat 13.30'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bursa yerel TV kanallarında yayınlanmak üzere hazırlanan 23 Nisan Özel programımız ile ekranlarınıza misafir olacağız.

23 Nisan 2020 Perşembe Akşamı Saat 21.00'de ise teknik altyapısı uygun okullarımızdan İstiklal Marşımız yayınlanacak. Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanımızın yaptığı çağrı üzerine Tüm Türkiye'de olduğu gibi İlimizde de tüm halkımızı evlerinde ve balkonlarında bayraklarıyla 100. yıl coşkusunu yaşamak ve İstiklal Marşı'mızı söylemek üzere kutlamaya davet ediyoruz. 

Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin de 100. yaşını en kalbî duygularımla kutluyorum."

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.