BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Bursa’da ve tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Öğretmenler Günü kutlamaları Heykel Atatürk Anıtı’na öğretmenler adına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya tarafından çelenk sunumuyla başladı.    
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Bursa’da ve tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Öğretmenler Günü kutlamaları Heykel Atatürk Anıtı’na öğretmenler adına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya tarafından çelenk sunumuyla başladı.

Tayyare Kültür Merkezi’ndeki kutlama programından önce Osmangazi Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Öğretmen” konulu resim sergisi ziyaret edildi. Sergi ziyaretinin ardından kutlama programına geçildi. Saygı duruşuyla başlayan programda İstiklal Marşı hep bir ağızdan söylendi.

Yeni nesillerin öğretmenlerin eseri olmaya devam edeceğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, “Öğretmenlik mesleğini kutsal, bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir meslek olarak görüyorum. Yaptığımız görevin karşılığı ise öğrencilerimize faydalı olmak. Öğrenciniz olan bir kişiyle ilerideki bir zaman diliminde karşılaştığınızda yaşadığınız mutluluk tarif edilemez. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Görevine yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza da yapacakları bu kutsal yolculukta başarılar diliyorum” dedi.

Görev yaptıkları sürelerde öğretmenlerin nice yaşanmışlıkları olduğunu belirten Veli Sarıkaya, “Geçmişe döndüğümde pansiyonun 4. katında hasta yatan öğrencisine yemek taşıyan Ali Rıza Hocayı; kıyafeti olmayan öğrencileri kendi imkânlarıyla giydiren Ahmet Hocayı; parası olmadığı için memleketine gidemeyen öğrencilerin yol parasını veren Mehmet Hocayı, o fedakâr öğretmenlerimi hatırlıyorum. Bizleri onlar yetiştirdi. Ellerine, yüreklerine, zihinlerine sağlık. Kendilerini saygıyla anıyorum” dedi.

Bursa’da 1966-1972 yılları arasında Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Ertuğrul Seyhan törende yaptığı konuşmasında, meslektaşlarının öğretmenler gününü kutladı. 1966 Yılında Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladığını belirten Ertuğrul Seyhan, görev yaptığı dönemlerde yaşadıklarını paylaştı.  

Osmangazi Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda öğretmen ve öğrenciler tarafından şiirler okundu ve çeşitli gösteriler yapıldı. Göreve yeni başlayan aday öğretmenlerin yemin ettiği törende emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” verildi. Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödül verilmesinin ardından Bursa Öğretmenler Korosunun sunduğu mini konser izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.