BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE SOHBET HAVASINDA BULUŞMA

8. SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE SOHBET HAVASINDA BULUŞMA

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, salgın sürecinde yaşadıklarını dinlemek, fikirlerini, önerilerini almak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim-2 Bölümünün organize ettiği  çevrimiçi platformda 8. Sınıf öğrencileriyle buluştu. LGS hazırlık sürecinin de konuşulduğu ve Bursa'nın tüm ilçelerinden öğrencilerin katıldığı görüşme, sıcak ve eğlenceli bir sohbet havasında gerçekleşti.

"Sizlerle buluşup fikirlerinize başvurmak istedim." diyen Dülger, gençlerin ülkeye kattığı düşünce zenginliğinin ve önerilerinin çok değerli olduğunu belirtti. 

Dülger, Koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde ülke olarak bu süreçten öğrendiğimiz çok şey olduğunu ifade ederek "Hızla hayatımıza giren uzaktan eğitim; bundan sonra da eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olacak. Süreçte edindiğimiz tecrübe yüz yüze eğitimin muhakkak suretle olması gerektiğini ama uzaktan eğitimin de buna eklenmesinin faydalı olduğunu yani karma bir modele ihtiyacımız olduğunu gösterdi." diye konuştu. 

Öğrencilere evdeki çalışma düzenine ilişkin tavsiyelerde bulunan ve öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Dülger, "sizler yalnızca odaklanın ve düzenli bir çalışma sistemi oluşturun. İnşallah bugünler de geçecek ve yine koşa koşa okullarınıza gideceksiniz ve sınıfları şenlendireceksiniz." dedi.

29-05-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.