BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'81 İL 81 KIZILAY ANAOKULU' PROJESİ KAPSAMINDA BURSA'YA KAZANDIRILAN FEVZİYE YAZICIOĞLU KIZILAY ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI

'81 İL 81 KIZILAY ANAOKULU' PROJESİ KAPSAMINDA BURSA'YA KAZANDIRILAN FEVZİYE YAZICIOĞLU KIZILAY ANAOKULU TÖRENLE AÇILDI

Türk Kızılay'ın '81 İl 81 Anaokulu' projesi kapsamında Bursa'nın Yıldırım ilçesinde yaptırılan Fevziye Yazıcıoğlu Kızılay Anaokulu'nun açılış programı, 28. Dönem TBMM Başkanı ve İzmir Milletvekili Sayın Binali Yıldırım ve Eşi Sayın Semiha Yıldırım Hanımefendi ile Vali Yakup Canbolat ve Eşi Ayşegül Canbolat ile hayırsever Ceyda Erem'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Fevziye Yazıcıoğlu Kızılay Anaokulu açılış töreni, Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı ve önceki dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımlarıyla coşkuyla gerçekleştirildi. Açılış törenine Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, milletvekilleri, il ve ilçe müdürleri, ilçe kaymakamları, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kızılay yetkililerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Mübarek Cuma gününde güzel bir amaç için bir arada olunduğunu ifade eden Binali Yıldırım, "Katılan herkesi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Sevgili öğrenciler sizleri de sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Bugün 13 Mayıs Cuma benim için özel bir gün. Semiha Hanım'ın doğum günü. Rabbim hepimize güzel, uzun yıllar nasip etsin. 2016'da Bitlis'te ilk Umut Anaokulu ile yola çıkılmıştı. O zaman diyorduk ki azı gitti çoğu kaldı. Şimdi diyoruz ki çoğu bitti azı kaldı. Şu an 50'nci anaokulumuzu açıyoruz. İnşaatı devam eden 16 anaokulumuz mevcut. İnşallah 81 ilde 81 anaokulu projemizi tamamlayacağız. Ağaç yaşken eğilir diye bir atasözümüz var. İşte okul öncesi eğitimin önemini buradan anlayabiliriz. Onlara, okula başlamadan arkadaşlarıyla dostluk kurmasına vesile olmayı ve okul çağlarına güzel hatıralarla güzel anılarla devam etmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Önceden bu kadar okul yoktu. Karda kışta okula gitmek için yürüyen öğrencilerimiz vardı, çok şükür hepsi geride kaldı. Hedefimiz anaokulu sayısını artırmak. Şu anda okul öncesi eğitimde 5-4-3 yaş var. 5 yaş anaokulu eğitimde ciddi mesafe aldık. Oranımız yüzde 70'leri geçti 4 yaşta yüzde 40 seviyesindeyiz 3 yaşta yüzde 16 seviyesindeyiz. Hedefimiz okul öncesi eğitimde yüzde 50'nin üstüne çıkmak. Bu projenin anlamı çok büyük. Okul öncesi eğitime dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak ve hayırseverleri teşvik etmek amaçlanıyor. 5 bin üzerinde yavrumuz, evi dışında ikinci evinde eğitim görüyorlar, arkadaş ediniyorlar, öğretmen şefkatini burada görüyorlar. Daha açılış bekleyen 10'dan fazla okulumuz var. Bize bir harf değil, dünyaları öğreten öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Hayatın zorluklarını öğrenmemize okul yıllarında öğretmenlerimiz yardımcı oluyor. Eğitim alanında nereye geldiğimize hepiniz şahit oluyorsunuz. İlkokul-ortaokul seviyesinde yüzde 100'ü bulduk. İnternet gençliği bambaşka bir alfabe ile eğitime başlıyor. Hayırseverimizi Ceyda Hanım'a bu anlamlı bağışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim inancımızda öldükten sonra amel defterinin kapanmadığı çok önemli üç şey var. Sadakayı Cariye, insanların kullanabileceği ilim, bir diğeri de hayırlı evlat. Annesinin amel defterini açık bıraktığı için Ceyda Hanım'a teşekkür ediyoruz." dedi.

Törende konuşan Vali Yakup Canbolat "Türk Kızılay'ının 81 ile 81 Anaokulu Projesi kapsamında Samanlı Mahallesi'nde açılan Fevziye Yazıcıoğlu Anaokulu açılış töreni için teşrif eden Sayın Binali Yıldırım'a hoş geldiniz diyorum. Semiha Yıldırım'ın öncülüğünde okul öncesine farkındalık amacıyla bu projeyi başlatmıştır. Türkiye'nin yarınlarına yön vermeye devam eden Türk Kızılay'ı, evlatlarımızın geleceği için çalışmalarına devam etmektedir. Toplam 61 öğrencimiz şuan eğitim almıştır. Anaokulumuzun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, teşekkür ediyorum." dedi.

Açılış töreninin ardından Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Vali Yakup Canbolat'ın Eşi Ayşegül Canbolat ile hayırsever Ceyda Erem ve beraberindekiler okulda eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek Kızılay iş birliğinde hediyelerini takdim ettiler.

13-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.